Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Shopify, 2.1 Milyar Dolara Lojistik Start-Up’ı Satın Aldı

Yayınlanma tarihi:

Popüler e-ticaret SaaS şirketi Shopify, nakliye alanında hizmet veren Kaliforniya merkezli lojistik şirketi Deliverr’ı 2.1 milyar dolara satın aldı.

Bu satın alma Shopify’ın tarihindeki en büyük satın alma oldu. Shopify’ın kurucusu ve CEO’su Tobi Lütke, şirketin milyonlarca kullanıcı için “uçtan uca bir lojistik” platformu oluşturmasını sağlayacağını açıkladı.

Lütke, satın almayı detaylarını açıkladığı bir blog yazısında, “Amacımız yalnızca bağımsız işletmeler için pazarı kolaylaştırmak değil, aynı zamanda şartları onların lehlerine çevirerek büyüklüklerini ve çevikliklerini süper güce dönüştürmek” dedi. Shopify Nakliye Ağı SFN, Deliverr ile birlikte milyonlarca büyüyen işletmeye, müşterilerini tekrar tekrar mutlu etmelerini sağlayacak basit ve güçlü bir lojistik platforma erişim sağlayacak.”

Deliverr’ın Geçmişi

Deliverr, 2017 yılında eski Symphony Commerce çalışanları Abbott ve Michael Krakaris tarafından ortaklaşa kuruldu ve Shopify satın alımından önce 490,9 milyon dolar sermaye topladı. Tiger Global tarafından yönetilen 240 milyon dolarlık bir F Serisi olan son finansman turu, şirkete para sonrası 2 milyar dolar değer biçti.

Depo alanı kiralayan, e-ticaret siparişlerini almak ve paketlemek için depoların karşılama departmanlarını kullanan Deliverr, tahmine dayalı analitik ve makine öğrenimini kullanarak, coğrafyaya ve diğer değişkenlere dayalı olarak ürünlere yönelik talebi tahmin ediyor. Platform daha sonra analizleri, talep alanlarına yakın öğeleri önceden konumlandırma yapıyor, kendi depoları ve dağıtım merkezleri ağı boyunca stoklayarak müşterilere gönderilecek en iyi teslimat yöntemini belirlemek için kullanıyor.

Shopify’ın Deliverr satın alması, özellikle nakliye ve sipariş karşılama için tasarlanmış bulut tabanlı yazılımlar ve mobil robotlar geliştiren 6 River Systems’ın 450 milyon dolarlık satın alınmasının hemen ardından geldi. SFN, 6 River Systems ve Deliverr, 2020’den beri SFN’yi yöneten grubun yeni atanan CEO’su Aaron Brown altında Shopify içinde daha geniş bir lojistik birimi oluşturacak.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla