Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Ankara’da Girişimcilik Rüzgârları: Venturk Talks’23 Başarıyla Gerçekleşti

Venturk Talks’23, Türkiye ile Suudi Arabistan, BAE, Mısır gibi (MENA) ülkelerin arasında teknoloji ve yatırım odaklı düzenlenen etkinlik başarıyla tamamlandı.

Yayınlanma tarihi:

Capijal Consultancy’nin düzenlediği prestijli Venturk Talks’23 etkinliği, Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu’nda başarıyla tamamlandı. ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz’ın da katılım gösterdiği etkinlik, 90’dan fazla startup ve girişim sermayesi temsilcisini bir araya getirerek, Türkiye ve Orta Doğu ile Kuzey Afrika (MENA) bölgesi arasında iş birliğini güçlendirdi.

Venturk’un kurucusu Bislan Jalouqa, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye ve MENA ülkeleri arasındaki bölgesel iş birliğinin, yerel startup’ların küresel pazarlara açılmasında oynadığı kritik role dikkat çekti. Etkinlik, Serkan Ünsal’ın Türkiye startup ekosistemi hakkında değerli içgörüler ve istatistikler sunmasıyla başladı.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde, MENA bölgesinden önemli yatırımcılar Tarek Fahim, Tamer Al-Salah ve Tambi Jalouqa; Türkiye’den girişim sermayesi temsilcileri Numan Numan, İsmet Gökşen ve Ela Basaran ile birlikte, “MENA Yatırım Ekosistemi ve Türkiye ile Potansiyel İşbirliği Fırsatları” başlıklı oturumda değerli görüşlerini paylaştılar.

Programın ikinci yarısında, başarılı girişimciler Kadem Berker Yasar ve Türker Karahan deneyimlerini ve vizyonlarını katılımcılarla paylaştı. Ardından Rıza Yücel, Merve Taşyaran, Ali Yüksel ve Çağrı Mangır, ekosistemdeki mevcut durumu tartışarak erken aşama startup’lar için önemli konulara değindiler.

Konuşmaların ardından, 28 seçkin startup, Tarek Fahim (Endure Capital), Tamer Al Salah (Beyond Capital) ve Tambi Jalouqa (Propeller) gibi önemli isimlerle birebir sunum seansları gerçekleştirerek projelerini tanıtma şansı buldu.

Venturk Talks’23, startup’lara yenilikçi fikirlerini sergileme fırsatı sunmanın yanı sıra, Türkiye’nin teknoloji ekosisteminin büyümesine katkı sağlayacak anlamlı bağlantılar ve tartışmalar için de bir platform oldu. Venturk, bölgeyi teknolojik gelişmelerin ön saflarına taşıyacak küresel bir ağ oluşturarak, Türkiye’deki startup’ların büyümesine ve küreselleşmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla