Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

TÜSİAD kurumlarda girişimcilik yöntemleri raporunu tanıttı

TÜSİAD Ankara Temsilciliğinde gerçekleştirilen toplantıya, TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İzel Levi Coşkun ve çok sayıda iş insanı katıldı.

Yayınlanma tarihi:

TÜSİAD Ankara Temsilciliğinde gerçekleştirilen toplantıya, TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İzel Levi Coşkun ve çok sayıda iş insanı katıldı.

BİRÇOK KÖKLÜ ŞİRKETİN KORUNMASI GİRİŞİMCİLİKTEN BAŞLIYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik, “Günümüz koşullarında daha çevik olmanın, daha inovatif olmanın yolunun girişimcilikten geçtiğini konuşmuş olacağız. Fark ediyoruz ki kurumlar farklı açılardan girişimciliği ele alıyor. Birçok köklü şirketin korunması girişimcilikten başlıyor. Bugün Ankara ekosisteminin altyapı anlamında sanayi ve teknolojiye açık olduğunu ve çok fazla ARGE merkezi, teknoloji merkezi olduğunu göz önünde bulundurarak Ankarada olmak bizim için çok heyecan verici. Çok farklı firmaların, farklı gelişmişlik seviyeleri mevcut. Her şirketin hikayesi aynı değil” dedi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik, Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun ise konuşmasında, “Girişimcilik ekosisteminin sadece Türkiyede değil, bütün dünyada tanıtımı için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Mevzuata katkı da bulunarak yine girişimcilik ekosisteminin gelişimini sağlamaya çalışıyoruz. Biz fikir aşamasından ziyade şirketleşmiş, pazara çıkmaya hazır olan girişimleri ellerinden tutup onları kapsamlı bir eğitimden geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

RAPOR TANITILDI

Rapor tanıtım bölümünde ise Deloitte Danışmanlık Kıdemli Müdürü Yakup Peker tarafından rapor sunumu gerçekleştirildi. Peker sunumda, yıllara göre kurulan kurumsal girişim sermaye fonlarından ve kurum içi girişimcilik programları ile ilgili, “Raporumuz interaktif olarak farklı firmaların uyguladığı farklı firmaların uyguladığı farklı yöntemleri incelediğimiz vaka çalışmalarından oluşuyor” dedi.

Sunumların ardından TÜSİAD Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal’ın moderatörlüğünde ‘Kurumlarda girişimcilik dönüşümü üzerine: Dün, bugün ve yarın’ ve ‘Girişimcilik ve İnovasyon Yolculuğuna Çıkanlardan: Deneyim Hikayeleri’ konulu panel gerçekleştirildi. Panelde konuşmacı olarak, Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yeliz Erinçkan, Otokoç Otomotiv Teknoloji ve Strateji Direktörü Erdal Kemikli, Finberg Yatırım ve Strateji Direktörü Gaye Ör, Türk Traktör Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon Yetkinlik Merkezi Lideri Ali Çavuşoğlu yer aldı.

Panelde, girişimcilikten, kurum içi girişimciliğin zorluklarından bahsedilerek, şirketlerin deneyim hikayeleri anlatıldı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla