Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Mikro Girişim Şirketi Komünite’den Global Şirket ile İş Birliği

Türk Mikro girişimlerinin dünya pazarına çıkması artık çok daha kolay. Türkiye’deki başarılı mikro girişimleri fonlayarak büyümelerini hızlandıran Komünite, yine mikro girişim konusund dünyanın en büyük pazar yeri olan Microacquire ile işbirliğine gitti.

Microacquire kurucusu Andrew Gazdecki, kendi twitter hesabından yaptığı açıklamada bu iş birliğinin Türkiye’deki girişimlerin hızlıca ürün geliştirip, ölçekleyerek satış yapabilecekleriMicroacquire platformuna ulaşmayı kolaylaştıracağını açıkladı.

Gazdecki, Türk Lirası’ndaki değer kaybı Türkiye’deki girişimcilerin gelecekleri hakkında farklı düşünmeye neden olduğunu söyledi.

Gazdecki, sadece beş haneli dolar tutarındaki bir satın alımın bile liraya çevrildiğinde bir servete dönüştüğünü söylerken, Microacquire’ın bu yolda girişimcilere destek olacağını belirtti.

Komunite kurucusu Fatih Güner ise eğitim platformlarının tek taraflı öğrenme platformları olduğunu ve etkileşimden uzak olduğunu belirtilrken, Komünite’de ise öğrenmenin etkileşimli olduğunu ve Komünite’nin girişimcilerin tutkularını kârlı işlere dönüştürmelerine yardımcı olmak için topluluk öğrenimi ve mentorluğu bir araya getirdiğini açıkladı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment