Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Yemek Sepeti Yeni Arayüzü ile Yayında

Türkiye’nin internet üstünden yemek siparişi alan ilk projesi olan YemekSepeti, açıldığından beri bazı güncellemelerle devam ettiği arayüzünü tamamen yeni bir arayüzle değiştirdi.

Yemeksepeti’ni geçen yıllarda satın alan Delivery Hero’nun bir diğer markası olan FoodPanda’nın diğer ülkelerde kullandığı tasarımına geçildi.

Yeni Sisteme Geçişle Beraber Pek Çok Problem Ortaya Çıktı

Eski arayüze alışık pek çok kullanıcı ise siteye erişimde problem yaşıyor.

Ramazan bayramı ile yapılan geçiş sürecinde de bazı sıkıntılar bulunuyor. Siteye daha önce girenler bir hata mesajı ile karşılaşıyorlar. Ancak ilk kez giren kullanıcılar ise siteye erişebiliyorlar.

Öte yandan Yemeksepeti’nin ilk baştan beri uyguladığı illere göre kategorilendirme sistemi de yeni sürümle birlikte rafa kalkmış gibi gözüküyor. Artık sipariş vermek isteyen kullanıcılar konum bilgisini paylaştıktan sonra bulundukları bölgedeki işletmelere direkt olarak ulaşabilecekler.

Ayrıca eski sistemde kayıtlı olan kredi kartı ya da adres bilgilerinde de eksikler olduğu da dikkate çarpıyor.

Yemek Sepeti Mahalle’ye Erişim yok

Yeni tasarımla birlikte semtteki işletmelerden sipariş vermeyi sağlayan Yemek Sepeti Mahalle özelliği de artık ulaşılamıyor. Ancak Yemek Sepeti Mahalle özelliği hali hazırda kurulu olan mobil uygulamalardan erişilebiliyor.

Artık Banabi Yok, Yemek Sepeti Market Var

Yemeksepeti’nde değişim sadece arayüzle de sınırlı kalmadı. Yemeksepeti Banabi servisinin adı da Yemeksepeti Market olarak değiştirildi. Yemeksepeti’nin mevcut şubeleri ise Yemeksepeti Market şubeleri olarak uygulamada görünüyor.

Geçen haftalarda şirketin yıllardır devam eden oyunlaştırma özelliği muhtar uygulaması kaldırılmıştı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment