Connect with us

POLİTİKA

Şentop rüşvet alan siyasetçiyi yazılı olarak Soylu’ya sordu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi açıklamasıyla ilgili olarak TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakan Soylu’ya, “Peker’den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim?” diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sorduğu “Peker’den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim?” sorusuyla ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop harekete geçti. Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasını yazılı olarak sordu.

“10 BİN DOLAR ALAN SİYSETÇİ KİM? BİLGİLERİ MECLİS’E GÖNDERİN”

Olayla ilgili olarak Habertürk Gazetesi son dakika haber geçti. Habere göre Şentop, “10 bin dolar” iddiasıyla ilgili Soylu’ya gönderdiği yazıda “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgeleri hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilsin” ifadelerini kullandı. Şentop gönderilen yazıya “Gazi meclisin bu tarz iddialarla anılmaması ve vekillerin zan altında kalmaması gerekir” diye de ekledi.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker’in 2 Mayıs’ta başladığı videolardaki iddialara yanıt vermek için TRT’de bir programa katılan Soylu “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan bir siyasetçi” olduğunu öne sürmüştü. Peker’in yeni iddialarda bulunması üzerine bu kez Habertürk TV’ye konuk olan Soylu 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa vereceğini belirtmişti. Peker ise çekeceği videoda (Yarın) o siyasetçiyi açıklayacağını kaydetmişti. 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır