Connect with us

POLİTİKA

Erdoğan Soylu’yu Sedat Peker konusunda uyardı!

Sedat Peker’in iddialarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sessiz kaldığı gözlenmişti. Aynı şeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da önerdiği belirtildi. Konuyla ilgili konuşan Gazeteci Deniz Zeyrek, “Muhtemelen de benim AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. AK Parti’de bu konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. Yurt dışında olduğu belirtilen Sedat Peker’in iddiaları hakkında soruşturma başlatıldı. Öte yandan Sedat Peker’in iddiaları gündemden düşmüyor. Birçok gazeteci TV programında ve gazetelerde Peker’in iddiaları tartışılıyor. Bu TV programlarının sonuncusu dün Halk TV’de yayımlandı. Umut Yertutan’ın sunduğu, Hakan Çelenk, İpek Özbey, İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek’in katıldığı, “Perdenin Önü Arkası” Zeyrek, çok konuşulacak bir kulis bilgisini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SOYLU’YU UYARDI!

Gazeteci Deniz Zeyrek TV programında şu ifadeleri kullandı, “Biz buradan hep ‘Siz açıklamazsanız Peker açıklayacak’ esprisini yaptık. Ona gidiyor durum. Muhtemelen de çıkıp diyecek ki o siyasetçi, ‘Biz o paraları şöyle bir hayır işinde kullandık. Ben onu kendim almıyordum’ diyecek. Pazarlık devam ediyor. Biden-Erdoğan görüşmesini Sedat Peker’in açıklamaları mı etkileyecek? Biraz gerçekçi olmak lazım. Nasıl bir sonuç doğuracak ki? Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. Muhtemelen de benim AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. AK Parti’de bu konuşuluyor.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Sedat Peker’in iddialarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç kez konuşmuş ancak iddialara cevap vermemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sessizliği sürerken Sedat Peker’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bir video yayımlayacağını söylemişti. Bu videonun ardından Erdoğan’ın konuya daha fazla girmesi bekleniyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply