Connect with us

EYT

Alper Özüpak yazdı… Miting öncesi son durum!

Yayınlanma tarihi:

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’na katılım yaparak destek verdik ve bu mitingin 15 Mayıs Maltepe mitingine hazırlık olacağını düşünerek daha dikkatli bir süreci takip ettik. Bakalım biz ne kadar başarılı olacağız?

İşçi sınıfında bir kopuş olduğunu gözlemleyen sadece biz değiliz. Bazı okuduğum köşe yazılarında işçi sınıfının mitinge katılımda zayıf kaldığını yazmış ve eksiklikler ve artıları yazmaya devam ediyorlar.

EYT mitingi nasıl geçecek?

Siyasi parti liderlerinin katılımı ve 81 ilden gelecek olan EYT mağdurları mitinge ne kadar sahip çıkacak?

Miting tarihi ve gündeme oturmasıyla bazı karşı tarafların aksi yönde katılımın az olması için çalışmalar yaptığını görmekteyiz ama nafile. Ne kadar çabalarla çabalasınlar, bizler davamıza sahip çıkıp iktidar ve muhalefete gücümüzü gösterip haklarımızı almak için yan yana omuz omuza meydan da yerimizi alacağız ve hep beraber haykıracağız.

Edirne’den Kars’a Jüpiter’den Mars’a eğer adalet varsa çıksın artık bu yasa

Mecliste bütçe görüşmelerinde dahi bu slogan atılmış ve EYT’lilerin vazgeçilmezi olan sloganımızla duymayan görmeyen EYT’nin gücünün farkına varamayanlara Maltepe’de milyonlar seslenecek ve göreceksiniz EYT ve mağduriyetler için bir milat olacak.

Maltepe mitinginde

EYT

ABO

GSS

Staj

Emeklilerin sorunlarıyla hep beraber mitingimize başlayarak onlarla birlikte mitingimizi bitireceğiz. Ya hep beraber başaracağız ya da bu sorunların gölgesinde kaybolup gideceğiz.

Maltepe mitingimizde milyonların katılımıyla bizler haklarımız için göğsümüzü gere gere iktidar ve muhalefetten haklarımızı sonuna kadar almak için daha da güçleneceğiz.

Bizimle görüşmek istemeyenler, bizi masada görmek ve fikrimizi almak için çaba sarf etmek zorunda kalacaklar. Bunu bizler başarabiliriz ve sadece bir günümüzü EYT Maltepe mitingine ayırarak 10 yıl 7 yıl bekleyip emekli olurken sadece 1 günümüzü ayıracağız ve emekli olan EYT’lilerin 2500 TL aldığı yardım niteliğindeki maaşlara karşı Emeklilerin de insan onuruna yakışan maaşları alması için orda olmaları gerekliğini biliyoruz ve katılım yapacaklarını da görmekteyiz. 2 milyon emeklinin maaşı ne yazık ki 2500 TL hazine tarafından tamamlanan bir maaş almaktayız. Buna karşı biz emekliler Maltepe mitinginde olmalıyız.

Maltepe mitinginde milyonlarla yan yana gelerek gasp edilen haklarımızı geri istiyoruz diyeceğiz ve bizi bütün dünya yine takdir edecek kırmadan dökmeden hak aramanın nasıl olacağını gösterdiğimizden tarih bir kez daha EYT’yi yazacak ve bu tarihi yazanlar arasında sen de olmalısın değerli kardeşim.

Türkiye’nin hak arama tarihine bir not düşerek 1999’da 1 milyon 860 bin EYT’li ile buluşmuştuk. Yine yapacağız ve tarihe bir not daha düşmeye hazırlanıyoruz. Çünkü haklıyız ve haklarımızı sonuna kadar alana kadar hak aramaya devam edeceğiz.

Varız, biriz ve Maltepe’de milyonlar olacağız.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla