Connect with us

POLİTİKA

Soylu 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcıya verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 10 bin dolar alan siyasetçiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bilgi verdi. Konuyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Gül, “Yargının görevi iddiaların üstüne gitmektir” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in gündeme getirdiği iddiaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçi iddialarını gündeme getirmişti. Konuyla ilgili olarak Bakan Soylu, 10 bin dolar alan siyasetçi ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bilgi verdi. Bu arada Soylu’nun, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile gerçekleştirdiği görüşmede 10 bin dolar alan siyasetçinin, 600 milletvekilinden biri olmadığını söylediği öğrenildi.

SOYLU VE ŞENTOP GÖRÜŞTÜ!

Adalet Bakanı Gül, “Yargının görevi iddiaların üstüne gitmektir” dedi. Soylu ve Şentop, dün sürpriz görüşme gerçekleştirmişti. Şentop, 27 Mayıs’ta Soylu’ya gönderdiği yazıda, 10 bin dolar alan siyasetçi iddialarına ilişkin tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı’na gönderilmesini istemişti.

KONUYLA İLGİLİ NE OLDU!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı TV programında kendisini hedef alan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in her ay bir siyasetçiye 10 bin dolar verdiğini iddia etmişti. Soylu’nun iddialarının ardından Peker, yayınladığı son videoda “Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var” ifadelerini kullanmıştı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply