Connect with us

EYT

Özgür Demirtaş’tan flaş EYT açıklaması

Yayınlanma tarihi:

Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), zirvede yer alıyor. İktidar cephesi sorunun çözülmesi için 2022 sonu, 2023 başını işaret ederken, çıkarılacak yasanın kimleri kapsayacağı da merak konusu.

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş da, EYT konusuyla ilgili düşüncelerini, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, kamuoyuna aktardı. Demirtaş, “Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı” ifadelerini kullandı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, bir süre önce Özgür Demiştan’tan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklama yapması için çağrıda bulunmuştu. Özgür Demirtaş, hem Özgür Erdursun’un, hem de EYT’lilerin bu çağrısına, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Özgür Demirtaş, EYT sorunuyla ilgili şunları söyledi:

1) Sevgili Arkadaşlar bana EYT ile ilgili fikir belirt diye baskı yapıyorsunuz. Fikir belirtsem siyasetçi misin diye suçluyorsunuz. Genel olarak fikrimi yazayım.Adalet açısından bakılırsa bir hak hukuken verilmişse geri alınmamalı, kanun değişiklikleri asla geriye doğru işlememeli

2) Yani alınmış hak ALINMIŞTIR nokta, benim anlayışıma göre.

Öteki yandan dünya popülist politikacıların elinde kavrulmuş durumda. Örneğin Sosyal Güvenlik sistemleri BATIK durumda. Ben böyle yazınca “Devletler Batmaz”cılar gelecek hemen. Evet arkadaşlar devletler batmaz ama.

3) Halkları fakirleşir. Politikacılar oy almak için her türlü sözü verir ve harcamayı yapar. Yenilen yemeklerin hesabı geldiğinde kasada para kalmamıştır. Karşılıksız para basılıp ödeme yapılır. Ödemesi yapılan HALK önce pek bir sevinir ama o basılan paralar enflasyon olarak.

4) halka geri döner. Kısa dönemin karı için bir ömür EZİYET ÇEKİLİR.

Halbuki 2 yıl benim aklımdaki reformlar yapılsa SHOW yapılır show.

Neyse konuya geri döneyim:

5) Uzun lafın kısası EYT’liler haklıdır, primini ödeyen herkes HAK ettiğini almalı. Devlet için GENÇ olan Sektör için YAŞLI ise mağdur oluyor kabul edilemez.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla