Connect with us

TÜM HABERLER

Mehmet Aydın’n çok konuşulan ifadesi Bitcoin’den para kazanmış

Mehmet Aydın’ın 1 milyar 139 milyon ile kaçtığı zannedilirken ortaya çıkan ifadesinde Aydın sanılanın aksine 1,5 milyarlık kazanç sağladığını anlattı.

 

 

Mehmet Aydın’ın 1 milyar 139 milyon ile kaçtığı zannedilirken ortaya çıkan ifadesinde Aydın sanılanın aksine 1,5 milyarlık kazanç sağladığını anlattı.

”HAKKIMDA YAKALAMA KARARI ÇIKARTILINCA KALAN İADELERİ YAPAMADIM”

Sorgu esnasında sorulan sorulardan biri olan “Tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık para açığı nereden kaynaklanıyor, bu paraya ne oldu?” sorusuna Aydın’ın cevabı ; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen yatırım yapan üyelerden toplanan para miktarı, bu paralardan üyelere geri dağıtılan para miktarı, şirket sermayelerinde kullanılan para miktarı güncel değildir. Bu nedenle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı hesaplamalar yanlıştır. Hatırladığım kadarıyla yatırım yapan Çiftlik Bank oyunu üyelerinden 1 milyar 500 milyon liraya yakın para toplandı ve 850 milyon yakın para üyelere oyun kazancı dağıtıldı. Ayrıca biz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunu tamamlamadan bizim hakkımızda saadet zinciri ile dolandırıcılık yaptığımız yaftasını yaptığından saadet zinciri olmadığımı kanıtlamak için üyelik alımımızı durdurduk. Hakkımda yakalama kararı çıkartılınca kalan iadeleri yapamadım. Ayrıca tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık mahiyeti belli olmayan para iddiasıyla ilgili ben bu parayı diğer yurtdışı şirketlerinin kurulumunda Bitcoin cihazlarının alımı ve tesislerinin kurulumunda kullandım. Bu para güncel miktar değildir. Bu paradan daha fazlasını kullandım.” oldu.

BİTCOİN’DEN KAR SAĞLAMIŞ

Mehmet Aydın yurt içinde ve yurt dışında yaptığı yatırımlara da ifadesinde yer verdi. Verdiği ifade ile Türkiye’ye dönüş yapabilmesini sağlayan detaylar da ortaya çıktı. Aydın ifadesinde “Çiftlik Bank oyununun net bir kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak tüm üyelere kazançlarıyla birlikte anaparalarının bir yıl boyunca ödenmesi neticesinde ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan sonra kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, sadece anaparanın ödeneceğine dair bir husus bulunmaktadır. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin üretim tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin üretim tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrıca yatırım yaptığım Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.” İfadelerine yer verdi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply