Connect with us

TÜM HABERLER

Konya’da Tüm aileye saldırdılar

24 yıldır Konya’nın Meram ilçesinin Hasanköy mahallesinde yaşayan Dedeoğulları ailesi Kürt oldukları gerekçesi ile ırkçı bazı kişiler tarafından saldırıya maruz kaldı. Ailenin 7 üyesinin yaraları ağır olduğu için hastanede tedavi altına alındı.

“BİZ ÜLKÜCÜYÜZ SİZİ BURADA YAŞATMAYACAĞIZ” DEDİLER

15 yıllık komşuları ve komşularının yakınlarının ağır saldırısına uğrayan Dedeoğulları ailesi uğradıkları saldırıyı anlatırken, “Biz ülkücüyüz sizi burada yaşatmayacağız” diyen çok sayıda kişi tarafından darp edildiklerini belirtti. Saldırı sırasında taş, sopa, bıçak gibi pek çok gereç kullanıldı. Barış Dedeoğlu olayı anlatırken şu ifadeleri kullandı: “Bu komşularımız ve onların akrabaları yaklaşık 15 senedir kafayı bize takmış durumda. ‘Biz burada Kürtleri barındırmayacağız’ diyorlar. Geçtiğimiz Kadir gecesinde 10-15 kişilik bir grup evlerinin çatısına çıkarak evimize bakarak idrarlarını yapıyorlardı, daha sonra evin bahçesine torpil attılar. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın arife gecesinde de yine evimize torpil attılar. Bizi sürekli kışkırtmaya çalıştılar o gece. Kadir gecesi evde 4’ü kadın 7 kişiydik. Bir an da ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde 5-6 kişi evimizin duvarından atlayarak bize taş, sopa demir çubuk ve bıçaklarla saldırdı. Sonradan sayı giderek arttı. Bize saldırılanlar ‘Biz ülkücüyüz sizi buradan kaldıracağız’ dediler. Bize saldırıyı organize edenler komşumuz Keleş ve Çalık ailesi. Onları tanıyoruz. Ama o gece bize saldıranlar arasında tanımadığımız birçok insan da vardı.”

AİLENİN AVUKATI KONUŞTU

Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut ise, “Henüz olay ilgili açılmış bir dava yok. Olayın ardından Ali Keleş, Ayşe Keleş, Yahya Çalık, Lütfi Keleş, Ali Çalık, Şerife Çalık ve Veli Keleş tutuklandı. A.K, R.Ç, A.Ç, ve İ.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olaydan iki gün sonra tutuklanan Ali Çalık, kısa bir süre sonra “Kavgaya karıştığına dair yeterli delil olmaması” sebebiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. O gün olay yerindeki şüphelilerin hepsi organize bir saldırı gerçekleştirmiş. Bu yüzden tüm şüphelilerin tutuklanması gerekiyor. Bunun için de soruşturmanın genişletilmesi gerekiyor. HTS kayıtlarına bakılmalı. Şüpheliler aynı şekilde saldırgan tutumlarına devam ediyor. Bu yüzden müvekkillere karşı eylemlere son verilebilmesi için uzaklaştırma ve koruma tedbiri uygulanmalı” açıklamalarında bulundu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply