Connect with us

SPOR

Galatasaray takımına Yunanistan tarafından kabul edilemez davranışlar

Yunanistan’a giden Galatasaray kafilesinin PCR testlerini yeniden yapmak istenmesi nedeni ile yaşanan gerginlik Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da kınandı.

Yunanistan’a giden Galatasaray kafilesinin PCR testlerini yeniden yapmak istenmesi nedeni ile yaşanan gerginlik Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da kınandı.

 

Galatasaray’ın Olympiakos takımı ile hazırlık maçına çıkmak için gittiği Yunanistan’da karşılaştığı çirkin muamele Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından tepki ile karşılandı. Yunanistan’da yeni yaptıkları PCR testleri kabul edilmeyen sarı kırmızılı ekip yapılan kaba muameleyi kabul etmeyerek maça çıkmadan yurda dönüş yapma kararı verdi.

 

‘’CENTİLMENLİKTEN UZAK MUAMELE’’

 

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün Galatasaray Futbol Takımımızın Yunanistan’da karşılaşmış olduğu iyi niyetten ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm takımlarımızın her zaman yanındayız!” paylaşımını yaptı.

 

‘’BURAK ELMAS VE FATİH HOCA İLE TELEFONDA GÖRÜŞEREK YANLARINDA OLDUĞUMUZU İFADE ETTİM.’’


Bakan Kasapoğlu, da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Galatasaray takımının yanında olduklarını ifade etti: “Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı tutum üzerine kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray’ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum.” mesajını paylaştı.

KINIYORUZ

Ak parti sözcüsü Ömer Çelik Galatasaray ekibine yapılan çirkin davranışlar için yaptığı açıklama ise şöyledir; “Yunanistan’ın, Galatasaray Spor Kulübü’ne dönük kötü muamelesini şiddetle kınıyoruz. Kötü niyet ve kabalığın sportmenlikte yeri yoktur. Galatasaray dünyada yeri olan büyük bir takımımızdır. Yunan otoriterlerinin yaptığı saygısızlık asla kabul edilemez. Yunan makamlarının Galatasaray’a yaptığı saygısızlık sadece kendilerine yakışmıştır. Dostluk ve sporla ilgisi olmayan, her bakımdan yakışıksız davranışlarını not ediyoruz.” Paylaşımında bulundu.