Connect with us

EYT

EYT sorunu AK Parti’nin oylarını eritti!

Yayınlanma tarihi:

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, EYT sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurdaş, “Bir an önce EYT ile ilgili karar almak gerekiyor. EYT ile ilgili durum AK Parti’ye büyük zarar veriyor” dedi.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, TV100 canlı yayınında EYT konusunda açıklamalarda bulundu.

Kurdaş, şunları söyledi:

EYT’de çok geç kalındı. Zaten mağdurlar azalmaya başladı. Çünkü bitecek. Artık neredeyse mağduru kalmayacak. Niye bugüne kadar EYT ile ilgili bir karar alınmadı, bilmiyorum.

EYT ile ilgili durum AK Parti’ye büyük zarar veriyor. Ekonomi, hayat pahalılığı hepsi AK Parti’ye zarar veriyor. Ama en büyük zararı vatandaş görüyor.

EYT’li zarar görüyor. Düşünebiliyor musunuz, emekliliği hak etmiş, oyunun kuralı değişmiş. Maç oynanırken oyunun kuralı değişir mi? Sosyal devlet böyle bir şey yapamaz. Sosyal devletin yapması gereken aksine işini kolaylaştırması, geciktirmesi değil. Öne çekmesi gerekirken, oyunun kuralını değiştiriyoruz.

Neydi, Ecevit dönemindeki ekonomik kriz. Ama AK Parti gelirken başka bir iklimle geldi, başka bir söylemle geldi, başka bir umutla geldi. Mağdurların sayısı azalıyor.

Her şeyi zamanında yapmak önemli. Gerektiği zaman yaparsan anlamı var. Siyasi hesaplarla yapalım edelim, müjde verelim! Ta geçen seneden, önceki seneden tartışılıyordu bu. Bir an önce EYT ile ilgili bir karar almak gerekir.

Çift maaş, üç dçrt maaş alanlar var. Onların maaşları üç dört kez artıyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla