Connect with us

BİLİM

Bilim Kurulu üyesinden açıklama! “Yeni pikler olabilir dikkat”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni pikler olabileceğini belirterek kalabalıklardan uzak durulması konusunda uyardı.

Haziran ayı itibariyle koronavirüs yasakları gevşetildi. Bazı yasaklar kaldırıldı. Ancak salgın tüm hızıyla devam ediyor. Bu nedenle konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“SALGIN BİTMEDİ, ETKİLİ AŞILARLA YETERLİ AŞILAMA OLMADAN BİTMEYECEK”

“Ülkemizde aşılama, sağlık çalışanlarının dünyanın hiç bir yerinde görülemeyecek fedakarlığıyla çok iyi gidiyor. Ama salgın bitmedi, etkili aşılarla yeterli aşılama olmadan bitmeyecek, binlerce ölümle sonuçlanan yeni pikler olabilir. Eylül’e kadar, kalabalıklardan uzak durmalıyız.

“KALABALIK ORTAMDA BULUNMAK ZORUNDAYSANIZ MASKENİZİ ÇIKARMAYIN”

Kalabalık düğün, nişan, taziye, toplantı, piknik, yemek, eğlence vs vs dışarıda bile olsa çok riskli. Hele ki ülkemizde de büyük ihtimalle yayılmakta olan delta varyantının bulaşıcılığını düşününce çok daha tehlikeli. Kalabalık ortamda bulunmak zorundaysanız maskenizi çıkarmayın.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply