Connect with us

EKONOMİ

AK Parti EYT için hazırlanıyor!

2023 seçimleri için hemen tüm siyasi aktörlerde hazırlıklar şimdiden başlamış durumda. İnsanlar önümüzdeki süreçte seçim öncesi neler olacağını merak ediyor.

Fakat en büyük merakı 1999’da çıkan yasa ile emeklilik hakları ellerinden alınmış ve tüm şartları karşıladığı halde yaşı bekleyenler taşıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2023 seçimlerinin önceliği kendi mağduriyetlerinin giderilmesi. Bu amaçla EYT gündemi yakından takip ediliyor.

Öte yandan hükümete yakın kaynaklara göre 2023 seçimlerine eski iddiasına dönerek girmek isteyen Ak Parti’de bu yönde çalışmalar başlamış durumda. Ak Parti EYT hazırlığı içerisinde.

VATANDAŞLAR DİNLENDİ

Hükümete yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre, Ak Parti içerisinde yaz boyunca kamuoyu yoklamaları yapıldı. Bu yoklamalarda vatandaşların birini önceliği olarak EYT sorunu çıktı. Hal böyle olunca Ak Parti kurmayları bütün raporlarında ilk sırayı EYT sorununa verdi. EYT konusunda yapılacaklar ile ilgili yol haritası çizildi. Ak Parti bu yol haritasını yarın yapılacak MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne sunacağını belirtmiş durumda.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYABİLİR

Vatandaşlar arasında birçok konuda eleştirilerin artması üzerine birçok konuda yeni bir döneme girmek isteyen Ak Parti, özellikle EYT konusuna sıkça eğilecek. 2023 seçimlerinde istediğini almak isteyen parti, sayıları 5 milyonu aştığı bilinen EYT’liler ile ilgili harekete her an geçebilir.