Connect with us

KÜLTÜR

Zeytinburnu Kültür Sanat Sezonu açılıyor

Yayınlanma tarihi:

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi (ZKSM) 2022-2023 sezonu 8 Ekim’de ‘Fevzi Karakoç-At’a Senfoni’ resim sergisi ve Dilek Türkan konseri ile açıyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat  Merkezi 2022-2023 sezonunu, 8 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da  özel bir resim sergisi ve konser ile açıyor. Ressam Fevzi Karakoç’un farklı dönemlerini içeren özel eserlerini yer aldığı Fevzi Karakoç – At’a Senfoni sergisiyle kültür sanat sezonunu açacak olan ZKSM, açılış programına Dilek Türkan konseri ile devam edecek. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı “At’a Senfoni” sergisi 20 Kasım’a kadar haftanın her günü 10.00-21.00 saatleri arasında ZKSM’de ziyarete açık olacak. 

YENİ SEZONDA KÜLTÜR VE SANATIN ODAK MERKEZİ YİNE ZKSM OLACAK

Sezon boyunca, seminer, söyleşi, tiyatro, sinema, sergi, konser gibi birçok etkinlik yapılacak. ZKSM’de bu sezon, Ayşe Böhürler, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl ve Aykut Ertuğrul gibi önemli isimler yeni seminer ve söyleşi serileri vasıtasıyla, dinleyicileriyle buluşacak. Aynı zamanda, kültür ve sanatın muhtelif alanlarında düşünen, üreten ve anlatan birçok isim de gerek konuk olarak, gerekse de eserleri ile sezon boyunca ZKSM’de olacak.

DEVLET TİYATROLARI’NIN GÖSTERİLERİ DEVAM EDECEK

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi sahnesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın İstanbul sahneleri arasında yer alarak, Devlet Tiyatroları’nın birbirinden seçkin yetişkin ve çocuk oyunlarını bu sezonda Zeytinburnu izleyicisiyle buluşturmaya devam edecek. Devlet Tiyatroları’nın bu sezon ZKSM’de sergileyeceği ilk oyun olan “Her Şey Yolundaymış Gibi ”, 13 Ekim Perşembe ve 14 Ekim Cuma günü saat 20.00’de tiyatroseverler ile buluşacak.

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla