Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker’e Köfteci Yusuf davasında kötü haber!

Köfteci Yusuf restoran zincirlerinin sahibi Yusuf Akkaş’un tehdit edildiğine ilişkin Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan duruşmanın üçüncü duruşması yapıldı. 19 sanığın yargılandığı davada Sedat Peker’in sanık olarak yargılanmasına başlandı.

Bursa’da yıllardır konuşulan konuyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı. Bakan Soylu, Sedat Peker’in Köfteci Yusuf’a çökmeye çalıştığını belirtmişti. Olayla ilgili gerçekler Soylu’nun açıklamasının ardından ortaya çıktı.

SEDAT PEKER SÜLEYMAN SOYLU

19 SANIK HAKKINDA TEHDİT VE ŞANTAJ

İddiaya göre Köfteci Yusuf restoranlarının sahibi Yusuf Akkaş’a tehdit ve şantaj ile Afyonkarahisar’da bulunan bir et entegre tesisini satmaya çalıştılar. Olayla ilgili olarak Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 19 sanık hakkında tehdit ve şantaj davası açıldı. Davanın duruşması bugün görüldü. Mahkeme davada keşif incelemesi yapılmasına karar verildi.

SEDAT PEKER’İN DE SANIK OLARAK DAVAYA EKLENDİ

Öte yandan duruşmada, hakkında ek iddianame hazırlanarak, dosyası mevcut dava ile birleştirilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in de sanık olarak yargılanmasına başladı. Ayrıca duruşmaya tutuksuz sanık Erhan K. ile tarafların avukatları katıldı. İddia makamı, Sedat Peker hakkında düzenlenen ve mevcut dosyayla birleştirilen iddianameye ilişkin, Peker’le bağlantısı olduğu öne sürülen bazı sanıkların savunmalarının alınmasını istedi.

YUSUF AKKAŞ’IN AVUKATI, “İDDİALARIMIZ DOĞRULANDI”

Duruşmada söz alan müşteki Yusuf Akkaş’ın avukatı, birleşen iddianamedeki iddiaların genel olarak kendilerini doğruladığını söyledi. Sanık Erhan K. ise yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

KÖFTECİ YUSUF DAVASINDA SEDAT PEKER KARARI

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının taleplerinin ardından Sedat Peker hakkındaki kırmızı bültenle arama talebinin akıbetinin sorulmasına, yakalama kararının infazının ve entegre tesiste yapılan keşif incelemesinin raporunun beklenmesine karar verirken, duruşmayı erteledi.

“DOSTLUK BİTTİ, KENDİNİ KOLLA”

Öte yandan Köfteci Yusuf restoran zincirinin sahibi Yusuf Akkaş’ın avukatı sanıkların Akkaş’ı “Dostluk bitti, kendini kolla” şeklinde tehdit ettiklerini ileri sürdü.

SIRADAKİ HABER: Son seçim anketi yayımlandı! İşte ittifakların oy oranı!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply