Connect with us

POLİTİKA

Cumhur İttifakında HSK gerginliği!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliklerinin seçimi için TBMM’de anlaşma sağlanmıştı. Bu anlaşma sonucu AK Parti içerisinde gerginlik başladığı iddia edildi. İddiaya göre bazı vekiller “HSK’ya İYİ Parti’den neden iki üye seçildi?” soruları sorulmaya başlandı. AK Partili vekillere göre bu AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın muhalefet ile arasındaki diyalog nedeniyle oluştu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliklerinin seçimi ile ilgili olarak TBMM’de varılan uzlaşını tartışması sürüyor. AK Partili veliller arasında iddiaya göre sonuç hata olarak görülüyor. Hatta Meclis içerisinde AK Parti hata yaptı söylentileri esmeye başladı. Bu hatayı ise AK Partili vekiller AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a yüklüyor. Vekiller Mustafa Elitaş’ın, muhalefet ile diyalogları sonucu hata yapıldığını savunuyor.

AK PARTİ VE MHP ARASINDA SORUN OLABİLİR!

Konuyla ilgili olarak kulis bilgileri kamuoyuna yansımaya başladı. İddiaya göre AK Partili vekiller Mustafa Elitaş’ın hamlesinin ileriye dönük AK Parti ve MHP’nin arasındaki birlikteliğe zarar verecek. Bunun neden ise İYİ Parti’ye verilen koz. AK Parti’de Elitaş’ın yeniden grup başkanvekili olmasının ardından ‘diğer grup başkanvekillerine karşı TBMM’de rol kapmaya çalıştığı’ da öne sürülüyor.

MUSTAFA ELİTAŞ HAKKINDA İDDİALAR

Kulislere yansıyan bilgilere göre Mustafa Elitaş zaman zaman AK Partili velillerle ters düşebiliyor. AK Parti’nin grup yönetiminde belli bir uyumun söz konusu olduğu ancak bu uyumu Elitaş’ın bazen bazı hamlelerle bozduğu iddia ediliyor. Örnek olarak da HSK seçimleri gösteriliyor. Aslında HSK seçimleri için başka bir grup başkanvekilinin muhalefet ile görüşmeleri yürütmek üzere görevlendirildiği ancak daha sonra Elitaş’ın devreye girdiği iddia ediliyor.

SIRADAKİ HABER: Son seçim anketi yayımlandı! İşte ittifakların oy oranı!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply