Connect with us

POLİTİKA

Son seçim anketi yayımlandı! İşte ittifakların oy oranı!

Siyasi partiler sanki bu pazar günü seçim varmış gibi çalışmaya başladı. Yeni kurulan partiler ise denklemi değiştirecek gibi gözüküyor. Anket şirketleri ise neredeyse her gün hangi parti diye vatandaşlara soruyor. Son olarak Piar Araştırma şirketi son seçim anketini kamuoyuyla paylaştı.

Tüm siyasi partiler 2023 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyor. Vatandaş iktidar partisine ya tamam diyecek ya da devam diyecek. Eğer tamam derse büyük ihtimal Türkiye yeniden koalisyon dönemine geri dönecek. Eğer devam derse de AK Parti eski gücüne bir daha sahip olamayacak.

PİAR ARAŞTIRMA SON SEÇİM ANKETİNİ PAYLAŞTI

Konuyla ilgili olarak Piar Araştırma şirketi son seçim anketini paylaştı. Piar Araştırma’nın 24-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında yaptırdığı anketin sonuçları paylaşıldı. Piar Araştırma şirketi, yaptığı ankette vatandaşa “Bu pazar gene seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yöneltti.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKLARI YÜZDE KAÇ OY ALIYOR?

Piar Araştırma şirketinin aldığı yanıtlara göre Cumhur İttifakı (AK Parti ve MHP) toplamda yüzde 45 oranında oy alırken, CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı yüzde 39,5 oranında oy alıyor. HDP’nin oyu ise anket sonucunda dikkat çekti. Birçok seçim anketinde baraj altında kalan HDP bu anket sonucunda yüzde 10,7 oy alıyor görünüyor.

DEVA YENİ KURULAN PARTİLER ARASINDA ÖNE ÇIKIYOR

Piar Araştırma’nın yaptığı anket sonuçları şöyle:

AK PARTİ: Yüzde 34,8

CHP: Yüzde 22,7

İYİ Parti: Yüzde 14,8

HDP: Yüzde 10,7

MHP: Yüzde 10,2

DEVA Partisi: Yüzde 2,2

Memleket Partisi: Yüzde 1,5

Saadet Partisi: Yüzde 1,2

Gelecek Partisi: Yüzde 1,2

Diğer: Yüzde 0,7

SIRDAKİ HABER: BioNTech o hastalığa neden oluyor! Korkutan açıklama

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply