Connect with us

EKONOMİ

Sagaza Studio ile Trendyol’dan sonbahar – kış koleksiyonu

Trendyol ve Sagaza Studio iş birliği sonbahar – kış koleksiyonu ile devam ediyor. Üçüncü kez yapılan iş birliği kapsamında 61 adet zamansız parçadan oluşan  bir koleksiyon modaseverlerin beğenisine sunuldu.

Kadınlardan ilham alarak tasarladığını belirten Sagaza Studio Baş Tasarımcısı Zelia Kaçar, Sagaza Studio x Trendyol koleksiyonunda yine bu tema üzerinden kurgulanan giyilebilir, sürdürülebilir cool, güçlü ve yalın parçaların olduğunu belirtti. Trendyol iş birliğinde daha çok günlük hayatta kullanılabilecek tasarımlara yer verdiğini söyleyen Kaçar, “Biz koleksiyondaki tüm parçaların birbirine uyumunu ve kombinini çok önemsiyoruz. Lame bir büstiyeri etek ile kombinlediğiniz zaman geceye uygun olurken, aynı bluzu jean pantolon ile gündelik yaşantınızda kullanabiliyorsunuz. Gündüzden geceye geçebiliyorsunuz. Her an her yerde giyilebilecek, sizi konforlu ve güçlü hissettirebilecek özel parçalar hazırladık” dedi.

ORANLAR VE KALIPSAL DETAYLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Bu yıl oranlar ve kalıpsal detayların öne çıktığını aktaran Kaçar, “Mimari ile modayı birbirine bağdaştırdığım için, bu sene asıl detaylar; oranlar ve kalıpsal detaylarımız. Örneğin bir etek tasarladık, yüksek belli ama önü biraz daha kısa arkası daha uzun. Bu şekilde bacağı biraz daha uzun gösterme şansımız oluyor. Tamamen mimari bakış açısıyla, kalıplarla modayı birleştirdik. Etiketlerimizdeki logo tipomuz da devam ediyor” diye konuştu.