Connect with us

EYT

MHP’li Kalaycı’dan ek bütçe ve EYT açıklaması!

Seçimin tarihi yaklaştıkça kamuoyunda en kalabalık mağdur kesim olarak değerlendirilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar da ön plana çıkıyor. Kısaca EYT denen bu güruhta 5 milyona yakın insan olduğu söyleniyor. Bu kişiler 1999 öncesi çıkan yasa nedeniyle emeklilik haklarının ellerinden alınmasının bedelini ödüyor. Bu nedenle EYT müjdesi bekliyorlar.

EYT konusunda açıklama bekleyenlere müjde geldi. EYT açıklaması yapan MHP’li vekil, hükümetin gündeminde EYT konusunu olduğunu bildirdi. Açıklama MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’dan geldi.

TBMM’de MHP adına konuşan Kalaycı birbirinden kritik ifadeler kullandı.

EK BÜTÇEDE EYT GÜNDEMİ VAR

2022 yılı ek bütçesi ile ilgili konuşmalarında milyonlarca EYT’liye müjde veren Kalaycı;

“Ek bütçeyle, başta emeklilere ve kamu çalışanlarına, dezavantajlı kesimlere, çiftçilere, mahalli idarelere ve yatırımlara ek kaynak tahsis edilmektedir. Emeklilerin ve kamu çalışanlarının aylıkları önümüzdeki ay yaklaşık yüzde 40 artırılacaktır. Ek gösterge düzenlemesi, lisans, yüksek lisans, doktora eğitimlerini çeşitli sebeplerle bırakmak zorunda kalanlara okullarına dönüş imkanı tanıyan düzenleme ve yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olanların bedelli askerlik hizmetinden faydalanmasını öngören düzenleme de bugünlerde görüşülecektir. Asgari ücret artışının hafta sonuna kadar belirlenmesi için çalışma başlatılmıştır. 20 bin yeni öğretmen atamasıyla ilgili süreç önümüzdeki günlerde başlayacaktır. Emeklilikte yaşa takılanlar ve sözleşmeli çalışanlarla ilgili konular da hükümetimizin gündemindedir. MHP olarak vatandaşlarımızın ekonomik yararını gözetecek, gelir ve ücret artışını sağlayacak, enflasyona karşı koruyacak bu düzenlemeleri destekliyoruz. Bu düzenlemeler hem sevindirici bir gelişme hem de geçim standartlarını yükseltici hamlelerdir. Nihayetinde verilen sözler de tutulmaktadır.” ifadelerini kullandı.