Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Evde Bakım Maaşı Zammı Ne Zaman Yapılacak? 2024 Mayıs Zammı Ne Kadar Olacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın mayıs ayı evde bakım maaşı ödemelerini hangi tarihte ileteceği ve gerçekleşecek artış neticesinde evde bakım maaşının temmuzda kaç TL olacağı merak ediliyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın mayıs ayı evde bakım maaşı ödemelerini hangi tarihte ileteceği ve gerçekleşecek artış neticesinde evde bakım maaşının temmuzda kaç TL olacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz aylardaki ödeme tarihi dikkate alınarak mayıs ayı evde bakım maaşı tahminleri yürütülüyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mayıs ayı evde bakım maaş ödemelerinin ne zaman sağlanacağı ile ilgili resmi duyurularını henüz yapmadı. Ancak, geçmiş aylardaki ödeme tarihleri göz önünde bulundurularak tahminlere göre 15 Mayıs civarında evde bakım maaşı ödemeleri gerçekleşebilir. Ödemelerin ne zaman yapılacağına dair kesin bilgi için bakanlığın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları takip edilebilir.

7608 TL tutarındaki evde bakım maaşı, temmuz ayında memur maaş katsayısına göre zam alacak. Bu çerçevede, temmuz ayının ilk günlerinde bakanlığın ödemelerdeki artışları duyurması bekleniyor. Tahminlere göre, memur maaşlarının yüzde 20 ile 25 arasında artacağı düşünüldüğünden evde bakım maaşında da benzer bir artış olabilir. Böylece, 7608 TL tutarındaki evde bakım maaşı 9000 TL’nin üzerine çıkabilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam