Connect with us

POLİTİKA

Kılıçdaroğlu sordu! “Ankara’da kimin için istendi bu para”

Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediğine ilişkin iddiaların ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum?” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda ismi geçen Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’le ilgili iddiaların ardından şok bir gelişme yaşandı. İş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde para vermeden kaldığı belirtilen Veyis Ateş ile ilgili olarak Sezgin Baran Korkmaz, Habertürk yazarları Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman’a iddialarda bulundu. Korkmaz, Veyis Ateş’in kendisinden 10 milyon Euro istediğini belirtti.

“10 MİLYON EUROLUK TALEPLER”

Bu açıklamaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Fatih Altaylı, dün Habertürk’teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar” diye yazmıştı.

“ANKARA’DA KİMİN İÇİN İSTENDİ BU PARA”

“Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum” diye soran Kılıçdaroğlu paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

-Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. Fetö borsası ile ne kadar kodaman Fetöcü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar. Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için.

-Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.

-Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım. Sevgili Halkım bunları önlemek için 4 yıl önce #AdaletYürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca Euro götürürken halkımız aç kalmasın diye.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply