Connect with us

TÜM HABERLER

DEAŞ’ın Türkiye sorunlusu MİT operasyonu ile yakalandı!

DEAŞ terör örgütünün üst düzey mensubu olan ve kırmızı kategoride bulunan, sözde “Türkiye vilayeti sorumlusu” Ebu Usame el Türki kod adlı Kasım Güler, MİT’in düzenlediği operasyon ile Suriye’de yakalandı. Kasım Güler, Suriye’den Türkiye’ye getirildi.

DEAŞ terör örgütüne yönelik Türkiye’nin operasyonları sürüyor. Çok sayıda silah ve patlayıcılarla birlikte, Türkiye’ye illegal yollarla geçerek, sansasyonel eylem planladığı öğrenilen Ebu Usame el Türki kod isimli Kasım Güler, MİT tarafından Suriye’de tespit edilip, takibe alınmasının ardından başarılı bir operasyonla Türkiye’ye getirildi.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DOKÜMAN İLE GİZLİ BİLGİLER ÇIKTI

Kırmızı kategoride aranıp yakalanan ilk DEAŞ mensubu olan Kasım Güler’in üzerinden çok sayıda örgütsel doküman ile gizli bilgiler çıktı. Ebu Usame el Türki kod isimli Kasım Güler’in, 2008-2010 yılları arasında Afganistan-Pakistan alanına geçerek İslami Cihat Birliği bünyesinde çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiği, 2014 yılında örgüt lideri Halife Ebubekir El Bağdadi’ye biat ederek DEAŞ’a katıldığı, 2018 yılında örgüt içerisinde üst düzey görevlerde yer aldığı, sözde “Türkiye vilayeti sorumluluğunun” ardından ise DEAŞ’ın Rusya, Avrupa ve Türkiye mali sorumlusu olduğu öğrenildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Yurt dışında ve yurt içinde MİT destekli operasyonlar sürüyor. Bu operasyonlar kapsamında şuana kadar çok sayıda terörist öldürüldü ve yakalandı. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada DEAŞ ile en etkili mücadele eden NATO ülkesinin Türkiye olduğunu belirtti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply