Connect with us

TÜRKİYE

KADIKÖY’DE DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNE DESTEK İÇİN SOSYAL MARKET AÇILDI

KADIKÖY’de denetimli serbestlik yükümlülerine destek amacıyla, sosyal market ve resim sergisi açıldı. Düzenlenen törende konuşan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekili İhsan Kamil Akçadırcı, “Denetimli serbestlikle kişi hürriyetinden yoksun bırakılmadan, toplumdan dışlanmadan, toplum içerisinde takip edilip, rehabilite edilmekte, kişisel gelişimlerini sürdürerek tekrar topluma kazandırılmaktadır” dedi.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında, denetimli serbestlik yükümlülerine destek amacıyla sosyal market ve resim sergisi açıldı. Düzenlenen törende konuşan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekili İhsan Kamil Akçadırcı, denetimli serbestlik sisteminin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Akçadırcı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün 14 ilçede 23 bin yükümlünün iyileştirilmesi ve topluma uyumları için, 174 personel ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği içinde eğitim-iyileştirme faaliyetleri ve projeler yürüttüğünü anlattı. Suçla, suçluyla mücadele ve yeniden topluma kazandırma faaliyetlerinin çok yönlü olarak yürütüldüğünü ifade eden Akçadırcı, psikolog, sosyolog ve din adamlarının çalışmalarının yanısıra, eğitim ve kurs faaliyetleri olduğunu da belirtti.

Akçadırcı, açılışını gerçekleştirdikleri sosyal marketin maddi durumu elverişsiz denetimli serbestlik yükümlülerinin, yeniden topluma kazandırmaları için önemli bir etki oluşturacağını ifade ederek, gıda, giyecek, kırtasiye, temizlik malzemeleri ve benzeri temel ihtiyaçların bulunduğunu belirtti. Sosyal marketle yükümlü aile ve çocuklarının ihtiyaçlarının kısmen karşılanmasının amaçlandığını dile getiren Akçadırcı, eğitim setleri de dağıttıklarını bildirdi.

“AMACIMIZ İYİLİĞİ ÇOĞALTMAK”

Kadıköy Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliğiyle, yükümlülerin sanat ve sosyal becerilerini artırmak amacıyla resim kursu da açtıklarını belirten Akçadırcı, bu doğrultuda yükümlülerin eserlerinden oluşan sergiyi de ziyarete açtıklarını söyledi. Amaçlarının iyiliği çoğaltmak olduğunu vurgulayan Akçadırcı, şunları söyledi, “Hayırda yarışmak ve bu doğrultuda çaba sarf etmektir. Türk milleti hamiyet duyguları son derece gelişmiş, yardımsever, yüksek karakterli bir millettir. Bizim aç ve açığımız yoktur ancak, ihtiyaç sahipleri hep olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Bütün kurumlarımız kendi görevleri alanında organizasyonlar yapmakta, ihtiyaç sahipleri olanları desteklemektedir. Biz de burada bütün katılımcılar ve paydaşlarımız sayesinde, kendi görev alanımızda ihtiyaç sahibi olan yükümlülerimizin ve ailelerimizin ihtiyaçlarını giderme noktasında, bir nebze faydalı olmayı hedef edindik” dedi.

Akçadarıcı’nın konuşmasının ardından projeye destek veren kurum ve kurululara teşekkür plaketleri verildi. Plaket takdiminin ardından protokol üyeleri sergi ve sosyal marketin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programına, Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Onur Oğuzer, Cengiz Cem Karakaşlı, Ömer Kurtuluş Aksoy, Önder Yaman, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Savcısı İdris Aksoy, ceza infaz kurumları savcıları ve müdürleri, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.

Görüntü dökümü

———————–

-Sergiden görüntü

-Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı’nın konuşması

-Kurdeleyi kesmeleri

-Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk’un resim sergisini ve sosyal marketi gezmesi

-Genel ve detay görüntü