Connect with us

EKONOMİ

İktidara yakın gazete! EYT sorunu çözülecek!

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ilgi çekici bir haber bugün hükümete yakın görüşleri ile bilinen Türkiye Gazetesi’nden bir yazar tarafından dillendirildi. Seçim öncesi vaatler arasında olsa da sonradan unutulan ve bu nedenle EYT tarafından tepki gören EYT yasası konusu yeniden gündeme geliyor. Türkiye Gazetesi yazarı Yücel Koç, üst düzey yetkililere dayandırdığı iddiasında hükümetin EYT sorununu çözeceğini söyledi. Koç, çözüm için 2023 seçimlerinin öncesini işaret etti.

1999 yılında koalisyon hükümetinin çıkardığı yasadan mağdur olan herkesin nefes alacağını iddia eden Koç, 5.4 milyon kişinin bu haberi beklediğini ifade ederken, bu konuda hükümetin yavaş yavaş fikir değiştirmeye başladığını ve EYT sorununun çözümü için seçim öncesinde bitecek şekilde hareketlenmelerin başladığını iddia etti.

SEÇİM ÖNCESİ EYT MÜJDESİ

Seçimlere henüz 1.5 yıl olsa da, hükümetin EYT’yi göz ardı etmek istemeyeceğini iddia eden Koç, EYT’lilerin maaş ve ikramiyelerini ilgilendiren birçok adımın 2023 öncesi atılacağı iddiasını yüksek makamlardan aldığı bilgiye dayanarak söyledi.

2022’de emeklilere de birçok müjde verileceğini iddia eden Koç;

“2022 yılında emeklilere yönelik pek çok müjdenin olacağını söyleyebiliriz. Bugünden bu konuların masaya yatırıldığını ve vatandaşın taleplerinin yerine getirileceğini söyleyebiliriz. 1999 yılında Koalisyon Hükümeti tarafından alınan bu kararla mağdur olan vatandaşın nefes alması sağlanacak. Kanunlar normalde geriye dönük işlemez ama 99 yılında çıkarılan kanunda 5 milyon civarında insanın hakkı elinden alındı. Bu mağduriyetin 2023 seçimleri öncesinde giderileceğini söyleyebiliriz”  dedi.

3600 ek göstergenin de seçim öncesi çözüleceğini ifade eden Koç;

“Bu bile milyonlarca memurun aylık ücretlerini, emekli olduktan sonraki maaşlarını ve ikramiyelerini ilgilendiriyor. Beklentim o ki, akabinde halihazırda emekli olanları ve emeklilik bekleyenleri memnun edecek adımlar gelecek. 2000 yılı ve sonrası emekli olanların şikayet konusu “intibak yasası” çıkarılarak maaşları yükseltilecek, 1999 yılında Ecevit hükümetinin çıkardığı kanun sebebiyle emeklilikte yaşa takılanların (EYT) beklentisi yerine getirilecek ve geçmişin mağduriyetleri giderilecek.” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla