Connect with us

EYT

Hükümet müjdeyi EYT’lilerden önce işverene verdi!

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar sosyal medyada yaptıkları çalışmayla müjde olarak duyurulan açıklamalara tepki gösterdi.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Emekli olup çalışmaya devam edecek vatandaşlarımızın SGK primi ve işveren maliyeti artıyor. Yüzde 80’in üzerinde arkadaşımız çalışmaya devam etmek istiyor. SGK’da bir maliyet artışı söz konusu. Hem istihdamın devamı hem de işverenler için bu bir risk. Bakanımız müjdeli haberi verdi. Emekliler ve emekli olmayanlar arasındaki SGK prim farkı giderilecek” dedi.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’un açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi

EYT’li vatandaşlar, “#MüjdeTİSKeDeğilEYTyeOlsun” etiketine gönderdikleri mesajlarla yetkililere seslendi.

EYT Federasyonu İl Koordinatörü Alper Özüpak, “Masada Stajı bırakan her formüle evet diyenler hak arayamaz duruş gösteremezler ödün veren degil hak arayanlar masada olsaydı bugün belirsizlikler olmazdı Her gün çözümde fakılık neden? Şartları söyleyin ona göre EYT mağdurları fikirlerini sunsun #MüjdeTİSKeDeğilEYTyeOlsun” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Atacan ise, “TİSK müjde veriyor 3 şartın 2 si kabul 3 cü şart kademeli emeklilik istiyoruz diyorlar EYT liler iş insanları çözüme yön vermeye çalışıyor biz buna dur demek için 1999 öncesi haklarımızı şartsız tam olarak isteyenleriz NOKTA ….” mesajını paylaştı.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla