Connect with us

EYT

Ömer Çelik açıkladı! EYT bütçede olacak mı?

Yayınlanma tarihi:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katıldığı bir canlı yayında emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesine değinerek, “Bütçeden sonra daha somut bir şekilde gündeme alınacaktır. Cumhurbaşkanımıza da sunuldu; son aşamaya gelindiğini söyleyebiliriz” dedi.

Habertürk televizyon kanalında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik EYT düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik’in konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“EYT bütçeden sonra somut bir şekilde gündeme alınacaktır. Uzun yıllar çözülmeyen problem. Son aşamaya geldiğini söyleyebiliriz.

İyi bir şekilde çalışıldı. Bu yıllar içinde kilitlenmiş bir konu. Bizden önceki dönemden devraldığımız problem. EYT’li vatandaşlarımızın talepleri var. Yıllar içinde çektiği sıkıntıların giderilmesine dönük beklentileri var. Bütçe meselesi, özel sektör meselesi gibi çok dinamikli mesele. Bunun optimum noktasını bulunması için çalışılması gerekiyor.

Sonuç olarak gündeme alınmıştır. Yıllar içerisinde oluşmuş bir sorun. Cumhurbaşkanımız çözüm iradesini ortaya koymuştur. Bakanlık çalışmasını yapmıştır, son aşamaya gelmiştir.”

Öte yandan Çelik, EYT’nin bütçesi olacağını belirtti.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla