Connect with us

YEREL

HATAY İHH’dan 9 bin 513 öğrenciye eğitim desteği

Yayınlanma tarihi:

SURİYE’nin çeşitli bölgelerinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 1’i üniversite olmak üzere 13 farklı okulda 9 bin 513 öğrenci eğitim görüyor.

Suriye’nin İdlib ve Halep illerinin kırsal bölgelerinde İHH İnsani Yardım Yardım Vakfı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 1’i üniversite olmak üzere 13 farklı okulda 9 bin 513 öğrenci eğitim gördüğü belirtildi. İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Koordinatörü Sebahattin Aydın, yazılı açıklamasında, çocukların geleceğe umutla bakan bireyler olarak yetişebilmeleri için eğitim çalışmalarının büyük önem arz ettiğini söyledi. Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için yoğun çaba sarf edildiğini belirten Aydın, ‘‘Anaokulu seviyesinden üniversite seviyesine kadar 13 farklı eğitim kurumunu Suriye’deki öğrencilerin hizmetine sunuyoruz. Bu okullarımızda 495 öğretmenimiz, 9 bin 513 öğrenciye eğitim veriyor. Öğrencilerimize kırtasiye, kitap, giyim ve buna benzer birçok alanda da destek oluyoruz’’ dedi.

Aydın ayrıca, ‘‘Suriye’nin Azez bölgesindeki Uluslararası Şam Üniversitemiz bugüne kadar 705 mezun verdi. Şu anda 2 bini aşkın öğrencimiz eğitimine devam ediyor. Meslek sahibi olana kadar Suriye’deki çocuklarımızı okul sıralarıyla buluşturmaya devam ediyoruz’’ diye konuştu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla