Sosyal medyada bizi takip edin

YEREL

ADANA Marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

ADANA’da Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde marketlerde satılan gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik etiket ve fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle marketlerdeki gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik etiket ve fahiş fiyat denetimlerini sıklaştıran Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, reyon ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı. Makarna, şarküteri, bakliyat, sıvı yağ gibi temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fiyatları inceleyen ekipler, meyve ve sebze reyonundaki ürünlerin menşe ve geliş fiyat bilgisini Hal Kayıt Sistemi’nden (HKS) kontrol etti.

‘HER BİR ÜRÜNE 2 BİN 172 LİRA CEZA’

Adana Ticaret İl Müdür Vekili Hüseyin Gödelek, denetimlere ilişkin açıklama yaptı. Kurban Bayramı nedeniyle denetimleri artırdıklarını kaydeden Gödelek, etiket ve kasa fiyatı arasında uyumsuzluk tespit edilmesi halinde her bir ürün için 2 bin 172 lira idari para cezası uygulandığını kaydetti. Gödelek, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, tüketicilerimizi korumak amacıyla Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde 81 ilde eş zamanlı olarak fiyat etiketleri denetimlerimiz devam etmektedir” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir