Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Artık Hastanelerde Her Şey Ücretsiz! Devlet Tüm Ücretleri Karşılayacak!

Sağlık Bakanlığı, önemli bir adım atarak tüm hastane ve sağlık tesislerinde 6 ay süresince tedavi ücretlerinin kaldırıldığını duyurdu.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı, önemli bir adım atarak tüm hastane ve sağlık tesislerinde 6 ay süresince tedavi ücretlerinin kaldırıldığını duyurdu.

Bu süre zarfında, Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamındaki her vatandaş, prim borcu olsa dahi Sağlık Bakanlığı’na bağlı ve devlet üniversitesi hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile, GSS’li ve prim borcu nedeniyle sağlık hizmeti alamayan vatandaşların ihtiyaç duydukları tüm tedavileri ücretsiz olarak gerçekleştirebileceği belirtiliyor. Karar, 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak olup, bu süre içinde prim borcu olan herkesin ücretsiz tedavi imkanından yararlanabileceği vurgulanıyor.

Ayrıca, bir yıl süreyle SGK’ya prim borcu olan vatandaşların hastanelerde tedavi edilebileceği ve borçlarının sorgulanmadan sağlık hizmeti alabilecekleri bildirildi. Bu adımın, sağlık hizmetlerine erişimi genişletmek ve vatandaşların sağlık sorunlarıyla ilgili endişelerini azaltmak için önemli bir adım olduğu vurgulanıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir