Sosyal medyada bizi takip edin

KÜLTÜR

MUĞLA Devrim Erbil’in sergisine yoğun ilgi

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

RESSAM Devrim Erbil, sanat yaşamı boyunca yapmış olduğu eserlerinin yer aldığı Yatay derinlik isimli sergisi Muğlanın Bodrum ilçesinde sanatseverle buluştu. Her serginin bir anlamı olduğunu söyleyen Erbil, “Resimlerimi sevenler, ona severek bakanlar, baktığı zaman mutlu olanların sayısı arttıkça ben de sanatımda başarılı olduğumu hissediyorum” dedi.

Ressam Devrim Erbil sanat yaşamı boyunca yapmış olduğu eserlerinin yer aldığı Yatay derinlik isimli sergisi Bodrumda bir otelde gerçekleştirildi. Gaye Donay liderliğinde ve Uğur Batı küratörlüğünde gerçekleşen sergiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoyun eşi Pervin Ersoy, şarkıcı Keremcem, oyuncu Gökçe Bahadır olmak üzere iş, sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. Sergiyi gezen sanatseverler hem Erbil ile hem de eserleriyle bol bol fotoğraf çektirdi. Öte yandan, serginin temmuz ayı sonuna kadar gezilebileceği belirtti.

BODRUM BÜYÜK ORGANİZASYONLARA LAYIK

İnsanları mutlu etmeyi amaçladıklarını söyleyen Erbil, “Her serginin bir anlamı vardır. Çünkü sergi yaptıklarını paylaşmaktır. Eserlerimde paylaşımcı olmayı, insanları mutlu etmeyi amaçlıyorum. Resimlerimi sevenler, ona severek bakanlar, baktığı zaman mutlu olanların sayısı arttıkça ben de sanatımda başarılı olduğumu hissediyorum. Ben insanları mutlu etmeye çalışıyorum. Bodrumun böylesi büyük organizasyonlara layık olduğunu söylemem gerek. Bodruma yakışır bir sergi oldu. Bodrumun yüz akı oldu. Sadece benim değil oğlumun ve asistanım Neslihanın da eserleri var. Benimle beraber asistanım hem heykel hem resim yapan çok özel bir yetenek. Onu keşfettim. Kısa sürede bu ilginç sergiyi hazırladı. O yüzden onların ilgisi, herkesin heyecanla bunu hazırlamaya çalışması ve yakında çıkacak olan Yatay Derinlik adlı kitapla da bu serginin ve benim yapmak istediklerimi felsefi boyutu ortaya konacak.”

Sergiyi gezen ve eserleri çok beğendiğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoyun eşi Pervin Ersoy ise “Hocaların işlerini çok beğeniyoruz. Atatürk Kültür Merkezinde de çok güzel sergisi vardı. Orayı gezdiğimde de aklımda kalan metalik işleri vardı. Bodrumdaki bu sergisine özellikle o işleri görmek için tekrar gelmiştim. Özellikle bazı işleri çok ilgimi çekiyor. Bu işler son dönemde benim en keyif aldığım, gerçekten hocanın en beğendiğim işlerinden. Bir tane de kendime almak için geldim bu sergiye ve de çok beğendim” dedi.

Şarkıcı Keremcem de “Devrim Erbil eserlerini nasıl bulmak diye bir şey yok o bir o bir efsane, çağdaş Türk resminin duayenlerinden biri. Burası çok etkileyici bir sergi, kendi memleketimde, Bodrumda Devrim Erbilin sergisinin olması çok güzel” diye konuştu.

Haber-Kamera: Fırat AKAY/BODRUM(Muğla),-

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir