Connect with us

POLİTİKA

Fakıbaba’nın tweetinin ardından İl Sağlık Müdürü görevden alındı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Twitter üzerinden mesaj vermişti. Bu mesaj etkili oldu Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü görevden alındı. Bu değişikliğin ardından Fakıbaba paylaştığı mesajı sildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Eski bir başhekim ve genel cerrahı uzmanı olarak Şanlıurfa’da sağlığın iyi yönetilmediğini görüyorum. Bunu iki yıldan beri sayın bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak, başarılı olamadım. Bu sefer sayın bakanımızın Şanlıurfa’daki sağlıkla ilgili problemleri çözeceğine inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı. Bu ifade sosyal medyada dikkat çekti.

JET ATAMA! DEVİR TESLİM TÖRENİ BİLE OLDU

Eşref Fakıbaba’nın bu mesajının ardından şok bir gelişme yaşandı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş’un yerine, aslen Şanlıurfalı olan Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı. Prof. Dr. Mehmet Gülüm, bu sabah düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Emre Erkuş’tan teslim aldı. Devir teslim töreninde halef-selef müdürler birbirlerine başarı dileklerini iletti.

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’dan aday olmuş ancak listeye alınmamıştı. O dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buraya ceket koysak yüzde 70 oy alır” demiş, bu sözleri kentte büyük tepki çekmiş ve Erdoğan Topçu Meydanı’nda miting yaparken meydandakiler bir anda ceketlerini sopaların ucuna takarak protesto etmişti. 2009’da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde yüzde %44 oy alarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fakıbaba için Erdoğan “Bu trenden inen bir daha binemez” demiş ancak daha sonra 22 Ocak 2013’te AK Parti’ye dönmesine izin vermişti. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da yapan Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babası.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply