Connect with us

EKONOMİ

EYT için “Boş işler” diyen AK Partili vekil EYT vaatlerini sıraladı

Yayınlanma tarihi:

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili “Boş işler” ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT talimatının ardından Özkan, EYT ile ilgili yapılacak düzenlemeler üzerine çok büyük bir vaatte bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililere 31 Mart yerel seçimleri öncesi EYT sorulduğunda “EYT gündemimizde yok” açıklamalarında bulunmuşlardı. O dönemlerde EYT sorununu meclise getiren muhalefetin EYT önerisine AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan “Boş işler” şeklinde karşılık vermişti. Bu açıklama emeklilikte yaşa takılan milyonlarca kişinin tepkisini çekmişti.

AK PARTİ’DEN BÜYÜK EMEKLİLİK VAADİ!

Bu sürecin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT’nin çözümü için talimat vermesiyle işler değişti. EYT’ye daha önce “Boş iş” diyen Özkan, katıldığı bir programda EYT’yi gündemine aldı! Özkan, çok büyük bir vaatte bulunarak, “Biz insanımıza emeklilik döneminde hiçbir yerde çalışmaya ihtiyacı olmaksızın, müreffeh, hadi diyorlar ya ‘Almanlar geliyor, emekli maaşıyla ülkemizde tatil yapıyor’, işte vatandaşlarımıza böylesi bir tatil yapma imkanını veren emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun çalışmaları da değerlendiriliyor. Bu konuda bir, etki analizi deriz biz, getirisi götürüsü ne olacak, getirisine götürüsüne bakılacak ve inşallah en doğru düzenleme neyse o” ifadeleriyle oldukça ciddi bir vaatte bulundu! Ama gelin görün ki bu ülkede çalışmakta olan vatandaşların büyük bir kısmı bırakın yurt dışında tatil yapmayı, ülke içinde tatil yapamıyor, ayın sonunu zor getiriyor. Aylık bağlama oranının aşağılara çekilmesiyle bugün emekli olsa 1000 lira emekli maaşı alacak vatandaşlar var. Bu nedenle EYT’ye boş işler demesiyle hatırlanan Özkan’ın verdiği vaat, oldukça ciddi bir vaat!

CAHİT ÖZKAN’DAN EYT SORUSUNA YANIT

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Kanal 58’de yayınlanan Bakış Açısı programında EYT konusundaki soruya şöyle yanıt verdi: “Bir milli ve yerli siyaset olarak tek bir derdimiz vardır; ülkemizin ekonomik kaynaklarını ancak ve ancak aziz milletimize sunarız. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Onun için bu kaynakları o şekilde dağıtmak lazım ki milletimizin hem geleceğini inşa etmesi lazım hem bugünlerini güvence altına alması lazım, hem de ülkemizin asil sahibi olan gençlerimize daha müreffeh bir Türkiye bırakmamız lazım.

“EYT İLE İLGİLİ TALEPLERE BAKILIR”

Talepler değerlendirilir, bakılır, onlara da bakılıyor ama netice itibariyle biz insanımıza emeklilik döneminde hiçbir yerde çalışmaya ihtiyacı olmaksızın, müreffeh, hadi diyorlar ya ‘Almanlar geliyor, emekli maaşıyla ülkemizde tatil yapıyor’, işte vatandaşlarımıza böylesi bir tatil yapma imkanını veren emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun çalışmaları da değerlendiriliyor. Bu konuda bir, etki analizi deriz biz, getirisi götürüsü ne olacak, getirisine götürüsüne bakılacak ve inşallah en doğru düzenleme neyse o.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla