Connect with us

POLİTİKA

Doğu Perinçek ve Sedat Peker tartışması büyüyor!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında yaptığı “Ülkücü katili” şeklindeki ifadesinin ardından Sedat Peker ortalığı karıştırmıştı. Sedat Peker’in bu ifadenin ardından Perinçek, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu gelişmenin ardından Peker’den açıklama geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Bu sürecin ardından Sedat Peker hakkında katıldığı programda “MOSSAD’ın avucunda” ifadelerini kullanan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, şu ifadeleri kullanmıştı, “Kamuoyunda söylendiği gibi suç örgütü lideri çıkıp da bazı ifşalarda bulunmuyor. Ona o açıklamalar yaptırılıyor. Şu anda nerede o suç örgütü lideri? Dubai’de… MOSSAD’ın avucunda. Tekrar ediyorum, bakın ilk defa burada açıklanmış oluyor, MOSSAD’ın kontrolünde.”

“DOĞU PERİNÇEK, BENİM MOSSAD’IN ETKİSİNDE OLDUĞUMU SÖYLÜYOR”

TV programında Doğu Perinçek’in yaptığı açıklamalarının ardından Sedat Peker de sosyal medyadan açıklamalarda bulunmuştu. Peker, “Ülkücü katili Doğu Perinçek, benim MOSSAD’ın etkisinde olduğumu söylüyor. Son videomda ne söyledim? Neden Filistin’e 10 tane SİHA göndermiyoruz dedim. MOSSAD’dan korkan bir adam bunu söyleyebilir mi? Bu yaşta torununu sev, siyaseti gençlere bırak” ifadelerini kullandı. Sedat Peker’in paylaşımı üzerine Doğu Perinçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, Peker hakkında, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

“DOĞU PERİNÇEK’İ KAMUOYU ÖNÜNDE AŞAĞILAMA, KÜÇÜK DÜŞÜRME”

Doğu Perinçek’in avukatları aracılığıyla başvurduğu dilekçede şu ifadeler yer aldı, “Şüphelinin açık bir husumet duygusunun ürünü olan suça konu ifadeleri, Doğu Perinçek’i kamuoyu önünde aşağılama, küçük düşürme amacı taşımakta, eleştiri sınırlarının ötesinde hakaret teşkil etmektedir. Müvekkil herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan bir siyasi parti lideridir. Bu durum dikkate alındığında, şüphelinin şikayet konusu sözleri Twitter gibi bir sosyal paylaşım sitesinde kullanmış olması, bu sözlerin müvekkilin kamuoyu nezdindeki onur ve saygınlığını zedeleyici etkisini bir kat daha arttırmaktadır. Dolayısıyla ilgili şüphelinin alenen işlediği hakaret suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz.”

SEDAT PEKER’İN BULUNDUĞU YER TESPİT EDİLSİN!

Twitter’dan Sedat Peker’in yaptığı paylaşım nedeniyle IP adresinin tespiti ile hakkında takibat icrası ile soruşturma başlatılması talep edildi. Savcılığın, Perinçek’in avukatları tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesini değerlendirdikten sonra, Sedat Peker hakkında, ‘Hakaret’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.

SEDAT PEKER’DEN İKİNCİ AÇIKLAMA!

Perinçek’in suç duyurusunun ardından Sedat Peker, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Peker, “Doğu amca (perinçek) kendisine ülkücü katili dediğim için hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Doğu amca sen sadece ülkücü katili değilsin aynı zamanda diğer sol fraksiyonlara mensup birçok solcununda katilisin (Doğu amca sen nasıl bir şeysin). Vallahi sen türünün son örneğisin.” ifadelerini kullandı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply