Connect with us

POLİTİKA

Deniz Baykal’ın kızı parti kuruyor!

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal ile ilgili olarak Sabah yazarı Mahmut Övür’den dikkat çeken bir yazı geldi.

Aslı Baykal’ın sahaya indiğini belirten Övür, “Aslı Baykal’ın bu noktaya gelişinde kuşkusuz Kılıçdaroğlu yönetiminin son dönemde giderek netleşen yerli ve küresel dostlar siyasetinin katkısı büyük” ifadelerini kullandı.

“İkinci Baykal sahaya iniyor” başlıklı bir yazı kaleme alan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP içerisinde yeni arayışların hız kazandığını belirtti. Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce’nin ardından bir siyasi partinin daha CHP’den çıkacağını belirten Övür, “Geçen yıl “Parti kuruyor” diye haberleri çıkan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal artık sahaya iniyor. Aslı Baykal’ın bu noktaya gelişinde kuşkusuz Kılıçdaroğlu yönetiminin son dönemde giderek netleşen yerli ve küresel ‘dostlar’ siyasetinin katkısı büyük” şeklinde konuştu.

DENİZ BAYKAL ETRAFINDA YENİ ARAYIŞ

 Prof. Dr. Aslı Baykal ile ilgili yazısında Mahmut Övür şu ifadeleri kullandı, “Bu konuda hassasiyetiyle tanınan eski bakan, eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen’in başını çektiği bir grup, ısrarla Deniz Baykal ismi etrafında CHP’nin değişen rotasına itiraz ediyor ve bir çıkış yolu arıyordu. Sevigen ve arkadaşlarına göre Baykal, CHP’nin kuruluş felsefesiyle örtüşen milli bir isimdi ve hem Türkiye’nin hem de CHP’nin yaşadığı derin küresel kuşatma ancak bu isimle aşılabilirdi.

“BAYKAL’IN KIZI PARTİ KURUYOR”

Sevigen uzun bir süre bu düşüncesinde ısrar edince konu siyaset kulislerinde konuşulmaya başladı, hatta o günlerde basına da ‘Baykal’ın kızı parti kuruyor’ diye yansıdı. Ancak babasının rahatsızlığı döneminde yanından hiç ayrılmayan Aslı Baykal, ilk başlarda bu yaklaşıma sıcak bakmıyor, yapılan baskıları ‘Bir bölen’ olmamak için reddediyordu.”

İLK HEDEF ANADOLU

Son günlerde CHP’liler arasında telefon ve mesajlaşma trafiğinin arttığını belirten Övür, son açıklamaların tam tersi haberlerin geldiğini belirtti. CHP’lilerin birbirlerine “Aslı Baykal siyasete giriyor” mesajı attığını ileri süren Övür, Sevigen’in konuyla ilgili “Evet, böyle bir hazırlığımız var ve Aslı Baykal’la birlikte Anadolu’yu dolaşacağız” dediğini aktardı.

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ KİMSELERE DE YEM ETMEYECEĞİZ”

Övür, yazısını şöyle noktaladı: “Bir anlamda, öncelikle pandemiye ve ekonomik sıkıntılara rağmen oyunu artıramayan, halka umut veremeyen, sürekli ‘kendi öz evlatlarını bertaraf eden’ CHP yönetiminin halkta, daha doğrusu gerçek CHP’liler nezdinde nasıl bir algısı olduğu ölçülecek. Sevigen’e göre bu sadece ‘halkla muhabbet’ yolculuğu ama şunu da ekliyor, Atatürk’ün partisini kimselere de yem etmeyeceğiz, CHP sahipsiz değil. “

SIRADAKİ HABER: Türkiye’de kaç Suriyeli var? Son rakam açıklandı

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply