Connect with us

TÜRKİYE

Akşener ve İmamoğlu öğrencilerle iftarda bir araya geldi

Yayınlanma tarihi:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte dün akşam Beyoğlu Örnektepe Öğrenci Yurdu’nda, öğrencilerle iftar yaptı. Akşener ve İmamoğlu iftar sonrası öğrencilerin sorularını yanıtladı. Seçimden sonra İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili nasıl bir yol izleneceği sorulan Akşener, “Kimse cayamaz. En ufak bir tereddüt yaşanmasın. İstanbul Sözleşmesi yaşatır” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dün akşam Beyoğlu Örnektepe Öğrenci Yurdu’nda iftar programına katıldı. Öğrencilerin arasında olmaktan dolayı heyecan duyduğunu söyleyen Meral Akşener, “Hafif bir kalp çarpıntısı hissediyorum. Çok zor sormayınız lütfen. Bugün çok yorgunum. Yeteri kadar yordular. Biz 6 siyasi parti adına ‘Millet İttifakı’ dediğimiz bir sistemle ortak seçime gidiyoruz. Bunu iki parti olarak 31 Mart’ta denedik. Orada 11 büyükşehir belediyesi alındı ama İstanbul ve Ankara en atipik görünenleriydi. Hele İstanbul alınınca kalbi söküldü bazılarının. Orada sandığın korunmasının, seçmenin sandığa gitmesinin sağlanmasının, sadece gençlerden bahsetmiyorum bir de depremzedeler var çeşitli yerlere tahliye oldular. Biz bütçelerimizi birleştirerek, imkanlarımızı birleştirerek ve sandık başı açısından insan unsurlarımızı birleştirerek dün İstanbul’da Ankara’da diğer şehirlerde olduğu gibi iş birliği yapıyoruz. Dolayısıyla bu güç birleştirmesi sizlerin üzerindeki ekonomik yükü kaldıracak” dedi. 

AKŞENER: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

Sosyal medyada ‘Meral mommy’ denmesinden hoşlanıyor musunuz sorusuna Akşener “Anne sözünü çok seviyorum. Mommy İngilizce ama anne anlamı. Gerçekten anne olmayı çok seviyorum” dedi. Seçimden sonra İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili nasıl bir yol izleneceği sorusuna ise “Kimse cayamaz. En ufak bir tereddüt yaşanmasın. İstanbul Sözleşmesi yaşatır” cevabını verdi. 

İMAMOĞLU: MUCİZE BU ŞEHİRDE 3- 4 SENEDE BİR ŞEYLERİ DÜZELTMEK

İmamoğlu ise öğrencilerin İstanbul’un depreme ne kadar hazır olduğu sorusu üzerine, “Biz 99 depreminden bu yana atılmış adımlara baktığımızda aynı süratle gidersek, 80 senede İstanbul’u dayanaklı bir şehir yapamayız. Onun için daha hızlı hareket etmeli, daha koordineli, daha kurallara sadık… Hatta ben diyorum ki yasa çıkartmalıyız. Bir canı bile feda edemeyiz bu afetlere artık. Bu depremle canımız çok acıdı ve bu acı hiç dinmesin. Dinmemeli. Bu memleketin bütün bu risklerini giderene kadar. Keşke ben diyebilsem ki ‘İstanbul’da sorun yok’. Öyle bir şey diyemem. Zaten mucize bu şehirde 3- 4 senede bir şeyleri düzeltmek. Mümkün değil. Biz bugün sağlıklı bir planlamayla bu şehri 15- 20 yılda çok dayanıklı, güzel bir şehir haline getirebiliriz” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla