Connect with us

POLİTİKA

Yargıtay üyesinden Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili açıklama

Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli’nn haberlere yansıyan Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte olduğu fotoğrafla ilgili, “Fotoğrafta yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk” açıklamasında bulundu.

Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli, Avusturya’da gözaltına bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte kamuoyuna yansıyan fotoğrafına ilişkin olarak açıklamada bulundu. Nemli, “Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk” dedi.

“HABER VE YORUMLAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Nemli açıklamasında, “Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur” ifadelerini kullandı.

“YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI VE MAL VARLIĞINA EL KOYMA KARARLARI YOK”

Fotoğrafın 24 Eylül 2020’de çekildiğini vurgulayan Nemli, “Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım” dedi.