Connect with us

MAGAZİN

Meteoroloji’den 13 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu, Sinop, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Antalya, Isparta, Burdur, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için kuvvetli sağanak uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunu yayınladı.  Tahminlerine göre, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik parçalı çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illeri genelinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmediği, rüzgârın kuzey ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, yağış anında kuvvetlice eseceği öngörülüyor. Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer etkili olması metrekareye 21-50 kilogram yağış beklendiği belirtilerek, ani sel, su baskını, yerel dolu hadisesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

METEOROLOJİ’DEN GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Antalya’da yağışın Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Elmalı, Korkuteli, Döşemealtı, Kaş, Kumluca, Finike, Demre ve Manavgat ilçelerinin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ile gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesinin beklendiği bildirildi. Yağışların Isparta ve Burdur’da da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağının tahmin edildiği belirtildi.

ANİ SEL, SU BASKINI, YILDIRIM

Açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLUNMASI İSTENDİ

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “22.06.2021 Salı günü öğle saatlerinden itibaren Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir” denildi. Açıklamada ayrıca vatandaşları ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalara karşı duyarlı olmaları istendi.

ÇORUM VE KASTAMONU

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çorum ve Kastamonu’nun iç kesimleri ile Sinop’un güney kesimlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği kaydedildi. Açıklamada vatandaşlardan, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply