Connect with us

DÜNYA

Suriyelilere geri dönün çağrısı!

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada, “güvenli bir şekilde dönmek isteyen tüm mülteciler için kapılarımız ardına kadar açık” ifadelerini kullandı.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, ülkesinin kapılarının mültecilerin güvenli dönüşü için ardına kadar açık olduğunu açıkladı.

Euronews’ta yer alan habere göre Mikdad, New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada, “Suriye’nin kapılarının tüm mültecilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü olarak geri dönmeleri için ardına kadar açık olduğunu açıkça belirttik” dedi.

Batılı ülkelerin Suriyelilerin durumundan istifade ettiğini iddia eden Mikdad, “Bazıları, insani amaçlarla veya Suriyelilerin çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan bir gündeme hizmet etmek için onların acılarından yararlanmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Af Örgütü yayınladığı bir raporda, ülkeye dönen çok sayıda Suriyeli mültecinin, tutuklandığına, ortadan kaybolduğunu ve işkenceye maruz kaldığına aktarmıştı.

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır