Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker’in işaret ettiği hakim Esat Toklu konuştu! “Ben kendimden eminim”

Sedat Peker’in ortaya attığı firari Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde bedava kalan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, “Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı iddiaya göre firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki otelinde kalan ve ücret ödemediği iddia edilen Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, açıklamalarda bulundu. “Adalet Bakanlığı’na açıklama izni için başvurdum. Yanıt gelince yarın yazılı açıklama yapacağım, bütün belgeleri ortaya koyacağım” diyen Toklu, “Bu otelde kaldınız mı?” sorusuna ise şu cevabı verdi: “Açıklama yaptığımda bütün her şey ortaya çıkacak. Orada kalmış mıyım, kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir, bir araştırın bakalım? Ben kendimden eminim. Bir insan böyle kolay harcanmamalı.”

“SEZGİN BARAN KORKMAZ ADLI ŞAHSI TANIMAM”

Toklu, “Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016’dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da” diye konuştu. BMW X5’e bindiği iddiası hakkında konuşan Toklu, “O araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin TL değerinde. Hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım” ifadelerini kullandı. Toklu, “Karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. Toklu Petrol örneğin. Ben düz adamım, yanlış işim olmaz” dedi.

ESAT TOKLU’DAN AÇIKLAMA! SÜLEYMAN SOYLU’YU TANIMAM

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da tanımadığını belirterek, “Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklığım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz” ifadesini kullandı. “Bu çok çirkin bir olay, biz kendimize güveniyoruz” diyen Toklu, yarın başta Sedat Peker olmak üzere, hakkında gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına da bildirdi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır