Connect with us

BİLİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi koronavirüs aşısı olduğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin aşısı mı yoksa Alman aşısı mı olduğu merak ediliyordu. Konuyla ilgili olarak “Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?” şeklindeki soruya cevap veren Erdoğan,”Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi koronavirüs aşısını olduğu merak ediyordu. Çoğunluk Çin aşısı derken bu sorunun cevabı hakkında açıklama ilk ağızdan geldi. Alman aşısı diyenler kazandı. Konuyla ilgili olarak bu sorunun cevabını Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi köşesine taşıdı. Yazısında Abdülkadir Selvi, koronavirüs salgınına karşı Türkiye’de sürdürülen aşılama çalışmalarına değindi.

TÜRKİYE UMUDUNU AŞIYA BAĞLAMIŞ DURUMDA

Türkiye’de salgının bitmesi için herkesin aşı olması gerektiğini ve devlet için aşı olunması için bütün imkanların seferber edildiğini belirten Selvi, “Maske, mesafe ve temizlik kuralının yanı sıra bir yandan da kısıtlamalarla sonuç alınmaya çalışılıyor. Ama maskeleri çıkarıp bu salgından kurtulmak için aşıya umut bağlanmış durumda” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AŞI AÇIKLAMASI

Selvi, aşıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına da yer verdiği yazısında şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. İlk aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve hızlı bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş gibi çalışıyor. Ama aşı karşıtları da milletin kafasını karıştırmak için çaba göstermekten geri durmuyorlar. AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?’ diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: ‘Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim’ diyor.”

CUMHURBAŞKNAI ERDOĞAN TÜRKİYE’DE İLK AŞI OLAN KİŞİ

BioNTech aşısı, Türkiye’de geçen nisan ayında kullanılmaya başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’de ilk aşı olan kişi. Çin aşısının geldiği sıralarda aşı olan Erdoğan’ın Çin aşısı olduğu belirtilmişti ancak bunun doğru olamadığı Erdoğan’ın Alman aşısı olduğu açıklandı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply