Connect with us

SPOR

İtalya-Türkiye Maçı İçin Şaşırtan Tahmin

Türkiye İtalya Skor ve Skorerleri 1 Gün Önceden Tahmin Edildi

Pandemi sebebiyle bir yıl ertelenen Euro 2020 turnuvası, aynı isimle dün oynanan İtalya-Türkiye karşılaşması ile başladı.

Turnuvanın ilk maçı olmasının yanı sıra İtalya’nın ve Türkiye’nin son dönemdeki form grafikleri ile maç dünya basınında da takip edildi.

Euro 2020 resmi Twitter sayfasının düzenlediği skor tahmininde ise şaşırtan bir tahmin görüldü. Vane Juice isimli Lecce taraftarı olduğu görülen Twitter kullanıcısı, UEFA’ya dün 13:00 sularında yani karşılaşmadan neredeyse 10 saat önce attığı tweette hem maçın skorunu 3-0 olarak bildi hem de golleri atan Insigne, Immobile ve kendi kalemize ilk golü atan Merih Demiral’ı doğru bilmeyi başardı.

İtalya takımından gol atan iki isim olan Insigne ve Immobile’yi tahmin etmek kolay olsa da, diğer golün kendi kalesine Merih Demiral tarafından atılacağının tahmin edilmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

https://twitter.com/VaneJuice/status/1403283470206607361

Vane Juic’in tweeti maçtan sonra pek çok haber kanalında haber olurken 140 bin üzerinde beğeni, 150 bin paylaşım ve 7 bin üzerinde yorum alarak dün en sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

VaneJuice diğer tweetlerine göre sadece İtalya ligi’nin yanı sıra Türkiye Ligi ve Türk oyuncuları da yakından takip ettiği anlaşılıyor.

Bu tür büyük turnuvalarda doğru skor tahmini yapanlar sürekli gündeme geliyor. Daha önceki turnuvalarda hayvanlar hatta bilgisayar algoritmaları turnuva boyunca pek çok başarılı tahminde bulunmuş ve gündeme gelmişti.