Connect with us

TÜM HABERLER

İktidar medyası Cübbeli Ahmet’e savaş açtı! “Son düşman…”

Yeni Şafak gazetesi Cübbeli Ahmet’e ağır sözler kullanırken “İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet” başlığıyla bir haber bile yaptı…

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” demesi iktidar medyasını karıştırdı.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız Bölge” programına katılan Ünlü,  “Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kuran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca…” ifadesini kullandı.

Bu sözlere iktidar medyasından çok sert tepki geldi.

Yeni Şafak gazetesi Cübbeli Ahmet’e ağır sözler kullanırken “İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet” başlığıyla bir haber bile yaptı.

Fakat Yeni Şafak bu haberi daha sonra apar topar silmek zorunda kaldı. Gazete haberin paylaşımlarının yanı sıra internet sitesindeki sayfayı da tamamen kaldırdı.