Connect with us

TEKNOLOJİ

“Güvenlik hizmetleri her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı”

Yayınlanma tarihi:

Gerek sanal gerekse fiziki tehditler bireylerin ve şirketlerin yaşamına büyük zararlar verebiliyor, toplumsal hayatı tehdit edebiliyor. Zion Market Research verilerine göre, 2023 yılında 260,02 milyar dolar olan küresel özel güvenlik hizmetleri pazarının 2032nin sonuna kadar 500 milyarı aşması bekleniyor. Bireyler ve şirketleri risklere karşı koruyan çözümler, tüm dünyada giderek daha fazla talep edilirken, Time Güvenlik Kurucusu Abidin Gök, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ÖNCE BİLGİ SONRA GÜVENLİK HİZMETİ ŞART”

Sözlerine güvenlik hizmetleri konusunda nasıl bilgi edinileceğini anlatarak devam eden Time Güvenlik Kurucusu Abidin Gök, “Time Güvenlik olarak GuvenliSehir platformunu hayata geçirdik. Bu platform güvenlik sektöründeki en önemli iki sorun olan dağınıklık ve nitelik sorunlarını çözüyor. Platformda elektronik güvenlik, yangın söndürme sistemleri, sigorta hizmetleri, özel güvenlik hizmetleri, yapı güvenliği, iş güvenliği kıyafet ve ekipmanları, iş güvenliği ve sağlığı, siber güvenlik gibi alanlarda hem hizmet hem de bilgi sunuluyor. Güvenlik konularda yeterince bilgi sahibi olmadan hizmet almanın doğru olmadığını savunuyoruz” dedi.

“GÜVENLİK SEKTÖRÜ KENDİNİ ANLATMAKTA YETERSİZ KALIYOR”

Gök, “Türkiye’de güvenlik hizmeti çözümleri sunan şirketlerin ortak bazı sorunları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise müşterilerine hangi sistemi, ne zaman ve neden alacağını tam olarak anlatamamak. Çünkü ürünün faydasını müşteriye aktarabilmek oldukça güç. En basit örneğiyle anlatırsak, bir alarm sistemi sadece hırsızlığa karşı koruma sağlamaz. Alarm sistemleri sizleri yangın, hırsızlık, gasp, sağlık, gaz kaçağı gibi hayati önem taşıyan olumsuzluklara karşı da korur. Bununla da kalmaz, size en yakın ilgili birimi veya kolluk kuvvetini yönlendirebilir. Siber güvenlikten elektronik güvenliğine kadar daha birçok komplike hizmet bulunuyor. Bu hizmetlerin faydalarını, kurduğumuz GuvenliSehir platformu üzerinden öğrenebilir, bu hizmetleri sağlayan bayilere kolayca ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

“HER İLÇEYE BİR BAYİLİK VERİLECEK”

Time Güvenlik Kurucusu Abidin Gök, “Güvenli şehir platformu sayesinde güvenlik hizmeti almak isteyenleri bu hizmeti sağlayan işletmelerle buluşturuyoruz. Rekabeti korumak amacıyla her ilçede tek olacak şekilde bayilik fırsatı sunuyoruz. Üstelik bayilerden kazanç payı gibi çeşitli ödemeler de almıyoruz. Bunun yerine sadece yıllık cüzi bir miktar üyelik ücreti talep ediyoruz. 2024 yılının başlarında hayata geçirdiğimiz platformumuz hızla büyümeyi sürdürüyor. Her ay bir önceki aya göre müşteri sayısında yaklaşık yüzde 50 büyüme kaydetmeye devam ediyoruz. Hedefimiz yurt içindeki adımlarımızı tamamladıktan sonra, hızla yurt dışında da hizmet vermeye başlamak” diyerek sözlerini noktaladı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Sanal dünyadan fiziki dünyaya kadar pek çok alanda artan riskler, hem bireyleri hem de şirketleri güvenlik konusunda endişeye sevk ediyor. Hırsızlıktan yangın alarmına, siber güvenlikten elektroniğe kadar birçok alanda çözümler sunan yerli platform Time G

  • Abidin Gök- İstanbul DHA

Demirören Haber Ajansı

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla