Connect with us

OTOMOTİV

Ford’un Yeni Nesil Elektrikli Araçlarında Cisco’nun Telekonferans Çözümü Webex Kullanılabilecek

Pandemi dönemi, “Zoom yorgunluğunu” son birkaç yılda iyi bilinen bir sorun haline getirdi. Yine de hibrit çalışma modelleri kalıcı olduğu için sanal toplantılar hiçbir yere gitmiyor. Aslında, arabanız da dahil olmak üzere hemen hemen her yerde sizi takip ediyorlar. Salı günü Cisco, Webex Meetings’i araçlara genişletmek için Ford ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Arabanızda bir konferans araması yapmak kulağa kötü gelebilir ama Cisco, entegrasyonun araç içi toplantıları teşvik etme niyetinde olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Ford Eğlence Sistemi’nden Tek Tuşla Webex Toplantılarına Katılınabilecek

Webex Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Javed Khan, “İnsanların bu özelliğe sahip oldukları için arabalarına gidip arabada toplantı yapacaklarını sanmıyorum” dedi. Aynı zamanda, hibrit çalışmanın yeni normlarının “mümkün olan her yerde işbirliğinin etkinleştirilmesi gerektiği anlamına geldiğini” söyledi. Son birkaç yılda evden çalışmayı öğrendik ve bu durum, her yerden çalışma olasılığını arttırdı. Bu yerler arasına sürekli bağlantı halinde olan yeni nesil otomobiller de dahil olacak.”

Araç Hareket Halindeyken Toplantılara Sadece Sesli Katılım Mümkün Olacak

Yeni Ford Elektrikli Otomobillerde Webex Meetings’in bu yıl içinde kullanıma sunulmasıyla birlikte, insanların toplantılara daha güvenli bir şekilde katılabilmeleri gerektiğini söyledi. Aracınız hesaplarınızla senkronize edildiğinde, telefonla katılmak yerine bir toplantıya katılmak için ekrandaki bir düğmeye tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca, Webex araç hareket halindeyken herhangi bir videonun oynatılmasına izin vermeyecek, toplantılara sadece ses ile katılım sağlanabilecek.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment