Connect with us

OTOMOTİV

OGS Cihazlarında Dönüşüm Yapmayanlar Ceza ile Karşılaşabilir

Yayınlanma tarihi:

Karayolları Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak 31 Mart 2022’den itibaren OGS sistemlerinin iptal edilip sadece HGS sisteminin geçerli olacağını açıklamıştı.

Ancak 1.2 Milyon olan OGS abonelerinin dönüşüm süresinin bitimine sadece bir hafta kalmasına rağmen şimdiye kadar sadece %30’unun başvuru yaparak OGS cihazlarını HGS ile değiştirdikleri bildirildi.

800 bin OGS Abonesi Nisan Ayında Cezalarla Karşılaşabilir

31 Mart’a kadar dönüşüm için OGS hizmeti aldıkları banka ya da ödeme şirketine başvuru yapmayanların OGS cihazları 31 Mart 2022’de iptal edilecek. Dolayısıyla bu tarihten sonra köprü ve otoyollardan geçen araçlar herhangi bir aboneliğe sahip olmadığı için kaçak geçiş yapmış sayılacak.

31 Mart’a Kadar Dönüşüm Yapmayanların Hesapları İptal Edilecek

Başvuru tarihinden önce başvuru yapmayan kullanıcıların hesabı iptal edilecek ve ücretler taraflarına iade edilecek. Pek çok banka HGS dönüşümü için çalışılan bankaya bizzat başvuru yapılabileceği gibi bankaların internet şubeleri üzerinden de dönüşüm için başvuru yapılabiliyor.

Bu düzenleme ile otoyol ve köprü gişelerinde şerit değiştirme gereksinimi ortadan kalkacağı için gişelerdeki trafiğin rahatlaması ve kaza risklerinin azalması hedefleniyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Demirören Haber Ajansı

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla