Connect with us

EKONOMİ

EYT yasası Cumhur İttifakına oy getirir mi?

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Emeklilikte yaşa takılanlar mağduriyetin 22. yılında hiç olmadığı kadar gündemde. Ankara kulislerinde iktidarın beklenen EYT yasasını çıkaracağı konuşuluyor. Peki, böyle bir durum Cumhur İttifakına oy kazandırır mı?

Bursa Hakimiyet gazetesi Yazarı İlhami Yıldız, bugünkü köşesinde “AK Parti’nin adım atması gereken 3 ana sorun” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“Bir aylık yıllık iznimi kullandığım süre boyunca birçok dostla sohbet etme fırsatını ve birçok yeri gezme fırsatını yakaladım. Bu süreçte halkın içerisinde gündemle ilgili sohbetler ettik. Halkın, mevcut durumdan memnun olup olmadığını birebir gözlemleme fırsatını yakaladım. Bu süreçte halkın, özellikle AK Part’nin kurmaylarından ve Cumhur İttifakı’nın diğer kanadı MHP’den beklentilerini de dinledim.” diyen Yıldız, tespit ettiği 3 sorunu şöyle sıraladı:

-Göçmen politikaları.

-EYT’liler.

-KHK’lılar

Yıldız, EYT konusunda şunları yazdı:

“Diğer ortaya çıkan konu ise kısa adı EYT olan emeklilikte yaşa takılanlar. Bu konuda geçmişte 5 milyon civarında rakamdan bahsediliyordu şimdilerde bu rakam oldukça azaldığı tahmin ediliyor. Yaklaşık 2 milyon EYT ile ilgili alınacak olumlu karar Cumhur İttifakı’na sandıkta oy olarak geri döner.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla