Connect with us

EKONOMİ

EYT mücadelesine bir partiden daha destek geldi!

Emeklilikte yaşa takılanlara çözüm sözü veren siyasetçilere Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de eklendi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Trabzon 1. Olağan Kongresini yapmak üzere Trabzon’a geldi. Trabzon İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde tek listeyle Murat Tosun Başkan oldu.

Kongrede Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Sarıgül, Trabzon’da dere yataklarındaki yapılaşma sorununa değindi. Sarıgül Trabzon’da 40 dere yatağında yapılaşmanın olduğunu vurguladı.

Kongrede konuşan Mustafa Sarıgül yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Demokrasi, barış, değişim geliyor, Türkiye Değişim Partisi geliyor.  İl başkanlarımla toplantı yapacağım onları tek tek dinleyeceğim.  EYT ve diğer sorunları ilk bir kaç ayda çözeceğiz. Yangınlar konusunda yangına körükle gitmemek için konuşmadık. Sellerle ilgili konuşmadık. Karadeniz böylesinde 40’ın üzerinde dere yatağı var. Bunları şimdi çözmemiz lazım. Türkiye deprem kuşağında. Onun içim acilen deprem ve afet bakanlığı kurulmalıdır. Biz herkes varlıklı olsun istiyoruz. Varlık olsun ama berekette olsun. Siyasetin yapılış şeklini değiştireceğiz. Siyasete saygı ve sevgiyi biz getireceğiz. Rakiplerimizi eleştirirken bile ılımlı olacağız.

Murat başkanımı tebrik ediyorum. Sen Trabzon’da tozu dumana kattın. Hayat şöyledir: Ya sıradan olursunuz ya da bayrağı burca dikersiniz. Murat Başkanımız bayrağı burca dikti. Elif gibi doğru olacağız. Allah bizi doğru yoldan şaşırtmasın. Türkiye Değişim Partisi doğruları söylemek üzere kurulan bir partidir. Ahmet’in Mehmet’in değil milletin partisidir. Ankara’ya kiracı olmaya değil AK Partiden mührü almaya gidiyoruz. Allah’ım üretene verir gençler hedefiniz yüksel olcak ve güçlü bir şekilde o hedefe yürüyeceksiniz. Hayatımda Allah bana hep zor işleri verdi. Ama şunu unutmayın tarih zor işten çıkarak kahraman olanları yazar.